İşte Atletico Madrid'in yeni stadı

İşte Atletico Madrid'in yeni stadı

Milli futbolcu Arda Turan'ın formasını giydiği İspanya'nın Atletico Madrid kulübü, yapımına başlanan yeni stadyumunu basına tanıttı.

1903 yılında kurulan Atletico Madrid kulübü, 1966 yılından bu yana maçlarını oynadığı ünlü Vicente Calderon Stadı'na 2015 yılında veda edecek.

Mevcut durumda 54 bin kişi kapasitesi olan, UEFA tarafından "5 yıldızlı" olarak tanınan Vicente Calderon Stadı'nı, Madrid Belediyesi ile vardığı anlaşma sonrasında terk etmeye hazırlanan Atletico Madrid kulübü, kenttin yeni bir yerinde kendisine tahsis edilen 85 bin metrekarelik bir alanın içine yeni stadyumunun inşaasına başladı.

Yeni stadyumun 30 bin metrekare ve 70 bin kapasiteli olacağı açıklanırken, her türlü üst düzey teknolojik donanımın yer alacağı, ulaşım kolaylığı sağlanacağı ve futbol dışı sportif aktiviteler için de kullanılacağı bildirildi.

Tanıtıma, Madrid Belediye Başkanı Alberto Ruiz Gallardon, Atletico Madrid Kulüp Başkanı Enrique Cerezo, Arda Turan'ın da dahil olduğu tüm takım oyuncuları ve teknik heyet, aralarında Fenerbahçe'yi de bir dönem çalıştıran Luis Aragones'in olduğu Atletico'nun eski futbolcuları ve teknik direktörleri ile seçkin bir grup davetli katıldı. Madrid Belediyesine ait "kristal salonda" yapılan tanıtım dolayısıyla, Atletico Madrid'in kazandığı önemli kupalar ve formalar da sergilenirken, futbolculardan sadece Arda, Forlan ve Reyes'in adlarının olduğu formaların bulunması dikkat çekti.

Bu arada tanıtımda konuşan Atletico Madrid Kulüp Başkanı Enrique Cerezo, "Bu stad, Madrid'in yeni sembollerinden biri olacak ve kente daha da çekicilik verecek. Bu stad, kulübün büyüme planlarında temel bir proje" dedi. 

Futbol dünyası için "referans olarak gösterilme" hedefiyle yapılacak olan yeni stada, Atletico Madrid'in en geç 2015-2016 sezonunda geçmesi öngörülüyor. Stadyum aynı zamanda, İstanbul gibi 2016 Yaz Olimpiyatlarına aday olan Madrid kenti için de bir reklam aracı olarak kullanılıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS