Tayfur Hoca ne zaman dönecek?

Tayfur Hoca ne zaman dönecek?

Beşiktaş Basın Sözcüsü Mete Düren, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklu bulunduğu cezaevinden dün tahliye edilen Tayfur Havutçu'nun, göreve tekrar gelmeye hazır hissettiği gün takımın başında olacağını söyledi.

Haliç Üniversitesi'nde düzenlenen '10. Türkiye Spor Adamları" ödül töreninde "Yılın Yöneticisi" ödülünü alan Mete Düren, sıkıntılı ve zor bir dönemden geçtiklerini, bu tip ödüllerin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

Beşiktaş Kulübü yöneticisi Serdal Adalı, Teknik Direktör Tayfur Havutçu ve kulüp protokol müdürü Ahmet Ateş'in tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmalarıyla dün sevinçli bir gece geçirdiklerini dile getiren Mete Düren, "Arkadaşlarımız tekrar hürriyetlerine, ailelerine, aileleri onlara kavuştu. Bu uzun zamandır beklediğimiz andı. Daha büyük beklentimiz, şu anda devam eden hukuksal sürecin sonunda, onların bu dönemden aklanarak çıkmalarıdır. Böyle olacağına da inancımız Beşiktaş Ailesi olarak tamdır. Bunu bugüne dek defalarca ifade ettik. Bu inşallah gerçekleştiğinde de böyle bir sevinçle kutlamak istiyoruz" dedi.

Teknik Direktör Tayfur Havutçu'nun görevine devam edip etmeyeceğine ilişkin soru üzerine ise Düren, Tayfur Havutçu'nun evine varalı daha 24 saat olmadığını, mutlaka dinlenmesi, kendini toparlaması gerekeceğini anlattı. 

Düren, "Bunu ona çok görmemek gerekiyor. Hele bir kendini toparlasın, dinlensin, tekrar kendisiyle bir araya geldiğimizde tüm bunları konuşacak çok zamanımız var. Takım şu anda Carlos Carvalhal tarafından, vekaleten de olsa, başarılı bir şekilde yönetiliyor. Ancak başından beri söylediğimiz gibi takımımızın teknik direktörü Tayfur hocadır. Göreve tekrar gelmeye hazır hissettiği gün takımın başında olacaktır. O günün bir an evvel gelmesini arzu ediyoruz ama bugün bunları konuşmak ve tartışmak için çok erken" diye konuştu.

Serdal Adalı ile henüz görüşemediklerini dile getiren Düren, "Ne yazık ki haklı olarak telefonları kapalı. Evinde ziyaret edeceğiz. Ailesiyle bu günleri geçirmesi en doğal hakkıdır. En kısa zamanda tekrar kendisiyle görüşmek, kendisine kavuşmak ve sarılmak isterim" şeklinde konuştu.

Düren, Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde Stoke City ile yapacağı karşılaşma için ise öncelikle taraftarın gelişen olaylar nedeniyle takımını yalnız bırakmayacağını düşündüğünü ifade etti.

"Böyle bir ortamda önümüze gelmiş fırsatın da takımımız tarafından tepilmeyeceğini düşünüyorum. Genellikle yurt dışında oynadığımız maçlarda, ister Beşiktaş, ister milli takımımız olsun, hep bir taraftan takımımızı izlerken, diğer taraftan da diğer takımların ne yaptığını dinlemeye alışığızdır" diyen Düren, ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya olmadıklarını, kazanıp gruptan birinci çıkma şansı olduğunu ve bu imkanın önlerine gelmiş durumda olduğunu belirtti.

Mete Düren, "Takımımızın da teknik heyetin de bunu en iyi şekilde değerlendirerek geçen seneki performansın da üzerine çıkarak, birinci olarak gruptan çıkacak şekilde bu imkanı değerlendireceğini düşünüyorum" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS