Gökhan Gönül'e övgü yağıyor

Gökhan Gönül'e övgü yağıyor

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu Başkanı Murat Özbay, Fenerbahçeli futbolcu Gökhan Gönül'ün, Trabzonspor maçındaki centilmen davranışıyla önerilmesi durumunda 2011 yılı ödülleri için güçlü adaylar arasında yer alabileceğini ifade etti.

Başkan Özbay, Fenerbahçe'nin Spor Toto Süper Lig'de Trabzonspor ile yaptığı maçta, ikinci sarı kartın ardından kırmızı kartla oyun dışı kalan rakip takım oyuncusu Aykut Akgün'ün, hakem Cüneyt Çakır'a rakibinin kendisine sarı kartı gerektirecek bir hareket yapmadığını ifade eden Gökhan'ın durumunu A.A muhabirine değerlendirdi.

Her yıl kendilerine ulaşan başvuruları inceleyerek fair play ödülleri verdiklerini kaydeden Özbay, Gökhan Gönül'ün bu davranışının da fair play komisyonuna önerilmesi durumunda değerlendirmeye alınacak güzel bir örnek olduğunu ifade etti. Özbay, ödül için toplumdan gelecek önerilerin yanı sıra kendilerinin de centilmenlikle ilgili yaşanan durumları değerlendirmeye alabildiklerini belirtti.

Fenerbahçeli futbolcu Gökhan Gönül'ün Trabzonsporlu futbolcu Aykut Akgün'ün için hakeme yaptığı uyarının fair play ödülüne aday gösterilecek güzel bir davranış olduğunu kaydeden başkan Özbay, "Bu tip davranışlar çok fazla olmuyor. Koca bir sene geçti. Elimizde futbolda bununla birlikte iki done oldu. Bursaspor'un maçında da bir centilmenlik örneği yaşanmıştı. Gökhan Gönül'ün davranışı da bu anlamda ön plana çıkabilecek bir olay. 2011 yılı adayları için elimize gelenler arasında ilk 5'in içinde olabilir. Örnek olacak bir davranış" şeklinde konuştu.

Özbay, Gökhan Gönül'ün dün akşamki maçta yaşadığı diyalog anında kendisini hakemin yanından geri çeken takım arkadaşı Mehmet Topuz için ise "Hatalı davranışlar her ortamda var ama örnek davranışlar çok daha mühim" değerlendirmesini yaptı.

Bursasporlu Turgay Bahadır'ın Samsunspor'u 1-0 yendiği maçta, sarı kart görmesine ve takımının bir golünün iptaline yol açan "Top elime çarptı" itirafı da 2011 yılı ödül adayları içinde önemli bir örnek olarak yer alıyor.

Her yıl ödüller için 70-80 civarında aday gösterildiğini bildiren Özbay, 2011 yılı değerlendirmesi için de yine bu sayıya ulaşılacağını düşündüğünü bildirdi.

-Başvurular 13 Ocak Cuma günü sona erecek-

Avrupa Fair Play Konseyi üyesi olan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu'nun 2011 yılı ödülleri için belirlediği başvuru süresi 13 Ocak 2012 Cuma günü sona erecek.

Konuya ilişkin aday gösterme formları TMOK Fair Play Komisyonu'nun internetteki "www.farplayturkiye.com" adresli web sitesinden temin edilebiliyor.

Fair play ödülüne aday gösterileceklerle ilgili olayın 2011 yılı içinde gerçekleşmiş olması, ödüle aday gösterilecek kişi, spor ekibi veya kuruluşa ait belgelerin adaylık formuna eklenmesi gerekiyor. Aday gösterileceklere ilişkin formların cuma günü akşamına kadar TMOK'nin Olimpiyatevi'ndeki merkezine gönderilebileceği veya faks yoluyla komisyona ulaştırılabileceği belirtildi.

Murat Özbay başkanlığında görev yapan TMOK Fair Play Komisyonu'nun üyeleri, Selahattin Yıldız, Ersen Kınayyiğit, Ali Ergenç, Kazım Gedik, Kadri Bolcan ve Teoman Güray'dan oluşuyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS