Güneş: "Tolga'ya niye kart gösteriyorsun?"

Güneş: "Tolga'ya niye kart gösteriyorsun?"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Aykut'un kırmızı kart ve Tolga'nın sarı kart gördüğü pozisyonları hatırlatarak hakemlerin takdir haklarının kullanış biçimlerini eleştirdi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, 1-0 yenildikleri Fenerbahçe maçında olumlu bir futbol ortaya koyduklarını söyledi.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Şenol Güneş, maç öncesi oluşan gergin atmosfer ve her türlü olumsuzluğa karşın saha içinde kendilerinin olumlu mücadele sergilediklerini aktararak, "Etkilenmeden futbol oynamaya çalıştık. Biz golü atamadık, rakibimiz ise attı. 10 kişi kalınca da oyuncularım gayretlerini sürdürdü. Maçın oyunuyla skorunun tam denk düştüğünü düşünmüyorum, ama futbol böyle bir oyun. Gol pozisyonlarımız vardı ve değerlendiremedik. Bugün Fenerbahçe kazandı" dedi.

Kazanmayı çok istediklerini ifade eden Güneş, "Kaybedilen önemli bir 3 puan var. Rakibimiz olan bir ekibe karşı kaybetmiş olmamız da diğer yönü. Ancak maç sonunda oyuncularıma teşekkür ettim. Hiçbir olumsuzluğa yönelmeden maçlarını oynamaya çalıştılar. Fenerbahçe bugün kazanmayı bildi. Onları da tebrik
ediyorum" ifadelerini kullandı.

-"Bugün Fenerbahçe korkarak oynadı"-

Fenerbahçe'nin baskılı bir oyun sergilediği şeklindeki bir soru üzerine, bu görüşe katılmadığını vurgulayan Güneş, "Bugün Fenerbahçe korkarak oynadı, biz de pozisyonlar bulduk. 10 kişi kalmamıza rağmen kazanmaya dönüktük. Fenerbahçe skoru lehine kullandı ve kazandı. Kazanmış olmaları bize söyleyecek laf bırakmaz, ama bizim pozisyon sıkıntımız yoktu. Sadece golü bulamadık" diye konuştu.

Duran toplarda pozisyon bulduklarını, yine Halil ve Burak'la tehlikeler yarattıklarını aktaran Güneş, "Gol atamadık ancak bu maçta oyun formatı olarak sıkıntımız yoktu. Son maçlarda kazanamamanın baskısını da gördük. Şampiyonlar Ligi'nden elendikten sonra üst üste kaybedilen maçlar var. Yine de bugün fizik olarak, rakiple mücadele olarak çok olumsuz şey söyleyemem" şeklinde görüş belirtti.

-"Yine 10 kişi kaldık"-

Beşiktaş ve Galatasaray karşılaşmalarında olduğu gibi Fenerbahçe karşısında da yine 10 kişi kalmalarını, "tesadüf" olarak yorumlayan Şenol Güneş, hakemlerin takdir haklarını kullanış biçiminden şikayet etti.

İçinde bulunulan ortamda yanlışı bile söylemekten korktuklarını dile getiren tecrübeli teknik adam, Aykut'un ikinci sarı kartını gördüğü pozisyonda 4. hakem Süleyman Abay'a, Gökhan Gönül'e temas olmadığını söylediğini belirtirken, "Aynı pozisyona benzer Stoch da yaptı, birkaç kez Alex de yaptı. Bunlar tabii hakemin takdiri. Galatasaray maçında da 10 kişi kalmamız hakemin takdiriydi.

Benim söyleyeceklerim ağır gelebilir. Türkiye zorlu bir dönemden geçiyor. Biz çok şampiyonluk kaybettik ama hoşgörülü olmaya çalıştık. Atılan pili, çakmağı söylemek için yanına gelen Tolga'ya niye kart gösteriyorsun? Mevkisini terk etmiş olabilir ama bir mağduriyetini aktarmaya çalışıyor" şeklinde konuştu.

-"Her takıma ihtiyaç var"-

Fenerbahçe karşılaşmasına yönetim kurulu üyelerinin gelmemesi ve taraftarların izleyememesi konularındaki sorular üzerine Güneş, yaşanan gelişmelere göndermede bulunarak, şunları söyledi:

"Bunlar yanlış şeyler. Gelecekte acılar çekmek istemiyorsak, bugünkü acılara katlanmalıyız. Yöneticilerimiz gelmedi, taraftar gelemiyor. Geçmişten daha iyi durumlara gelmemiz gerekirken, geriliyoruz. Ama ben düzeleceğini düşünüyorum. Ezeli rekabetin, ebedi dostluğun olumsuzluğa dönmesi, iyi yolda gidilmediğinin göstergesi. Bugünkü konular, bu iki kulüple ilgili değil. Yanlış yapanı söylemek lazım. Tek başına kaldığınızda mutlu olamazsınız. Her takıma ihtiyaç var. Zenginleştirmek gerekirken, fakirleştiriyoruz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS