Beşiktaş'ta borç dağ gibi

Beşiktaş'ta borç dağ gibi

Beşiktaş'ın bugün yapılan olağan Divan Kurulu toplantısında toplam borcun 442 milyon 421 bin 369 TL olduğu açıklandı.

Siyah-Beyazlı Kulübün 2011 yılındaki 3. ve son toplantısında; 31 08.2011 tarihi itibariyle BJK Futbol Yatırım A.Ş'nin 333. 165. 292 TL borcu, BJK Derneği'nin ise 30.09.2011 tarihi itirabiryel 109. 256. 077 TL borcu olduğu açıklandı.

Demirören'e 85 milyon, Adalı'ya 9.5 milyon

Kulübün, Başkan Yıldırım Demirören'e borcunun 85 milyon 260 bin 666 TL'den 82 milyon 684 bin 430 TL'ye indiği belirtildi. Yine yönetici Serdal Adalı'ya ise borcun 9 milyon 548 bin 342 TL'den 10 milyon 71 bin 685 TL'ye yükseldiği açıklandı.

Karadeniz: 8-0'lık yenilginin izahı olmalı

Başkan Yıldırım Demirören ve İkinci Başkan Metin Keçeli'nin katılmadığı toplantıda; Divan Başkanı Yalçın Karadeniz, kulubün mali borçları konusuna dikkat çekerken, alt yapıda Beşiktaş'ın Fenerbahçe'ye 8-0 mağlup olduğu karşılaşma nedeniyle ağır eleştirilerde bulundu.

Karadeniz, "Ben bütün kulüplerin alt yapıya büyük önem vermesi gerektiğini her zaman söylüyorum. Alt yapımızdan iyi oyuncular gelmediği söyleyince muhalefet gibi değerlendirdiler. 15 gün önce 15 yaş altı takımımız ezeli rakibimiz, ebedi dostumuz Fenerbahçe ile oynadı. Maçı 8-0 kaybettiler. Tabiki galibiyetle ve mağbuliyet her zaman olabilir. Ancak 8-0'lık ağır mağlubiyetin izahı olmalı. Hangi kademede olursa olsun genç takım, amatör takım, kim olursa olsun Beşiktaş ismini ve logosunu taşıdığı sürece herkes bizi iyi temsil etmek zorundadır." dedi.

Öte yandan şike iddiaları nedeniyle tutuklu bulanan Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş'in başlarını öne düşürecek birşey yapmadıklarını kaydetti. Karadeniz, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Arkadaşlarımızın bizim başımızı önümüze düşürecek pozisyonda olmadığını, tetkiklerde bunu gördüğümüzü, aleyhimizde hiçbir delil ve ithamın olmadığını, arkadaşların boşuna yattığını söylemeye gayret ettim. Arkadaşlarımız çıktılar. Bunun memnuniyetini hepimiz yaşıyoruz. Bu mahkeme safhasında da inanıyorum ki arkadaşlarımız alnın akıyla çıkacaklardır. Beraat edeceklerdir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS