Hakan Şükür düşmenin kalkmasını istemiyor

Hakan Şükür düşmenin kalkmasını istemiyor

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, futbol açısından çok zor bir süreç yaşandığını belirterek, "Benim şahsi fikrim, düşmenin kalkmasını istemiyorum. Spor dünyasının içinde yıllarca böyle yaşadık. Hep düşenler, çıkanlar oldu. Onun için yargı sürecini bekleyelim" dedi.

Şükür, Bahçelievler Belediyesi tarafından yaptırılan "Engelsiz Yaşam Parkı"nın açılışında yaptığı konuşmada, TBMM bünyesinde zaman zaman engellilerin sportif faaliyetleriyle ilgili çalışmaların içerisinde olduğunu belirtti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, bir gazetecinin "Futbol disiplin talimatının küme düşmeyle ilgili 58. maddesi konusunda ne söyleyeceksiniz?" sorusuna şu karşılığı verdi:

"O kadar farklı sesler var ki, tam bir fikir karmaşası yaşanıyor. Bu kadar farklı seslerin geldiği bir ortamda herhalde genel kuruldaki oylamaya bırakılacak sonuç. Futbolumuz açısından çok zor bir süreç yaşıyoruz. Hukuki bir süreç... Aynı zamanda onun için fazla bir şey söylemekten de imtina ediyoruz. Toplum önündeki insanlarız. Söyleyeceğimiz şeylerin yargıyı etkilemesinden veya farklı yerlere çekilmesinden kaygı duyuyorum. Çünkü siyasi de bir durumdasınız. Bütün herkesin hem fikir olduğu, kafasına yatacağı ve vicdanları rahatsız etmeyecek bir koşulun oluşmasını diliyorum. Umarım öyle olur. Benim şahsi fikrim, düşmenin kalkmasını istemiyorum. Spor dünyasının içinde yıllarca böyle yaşadık. Hep düşenler, çıkanlar oldu. Onun için yargı sürecini bekleyelim.

İçerideki birçok arkadaşımızı ziyarete gidiyorum. Suçları ispat edilene kadar herkes suçsuzdur. Ona inanıyorum. İnşallah yargı sürecinden aklanarak çıkarlar. Biz hukukun üstünlüğüne yemin ettik. Neticede oradan çıkacak kararı beklemek lazım. Yalnız Federasyon Başkanı böyle bir süreç yaşanırken düşmenin kaldırılmasının sakıncalı olduğunu söyledi. Umarım bu yönde karar çıkar."

Şükür, "Fenerbahçeli taraftarların mitingini nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki soruya "Bunlar takımlarına destek anlamında çok önemli. Zor bir süreç yaşıyorlar, kolay değil. Biraz empati yapmamız lazım. Bu tip şeyler insani şeyler. Sadece Fenerbahçeli değil, bütün taraftarları sağduyuya çağırıyorum. Oradaki insanlar bir takım sevmişler, umarım o sevgileri yönünde sonuçlanır olay. İçerdeki arkadaşlarımız da dışarı çıkar" karşılığını verdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS