Trabzonspor TFF'ye başvurdu

Trabzonspor TFF'ye başvurdu

Trabzonspor Kulübü, futbolcularından Sezer Badur'un haksız fesih girişimi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonunca tazminat ve sportif yaptırım uygulaması talebiyle işlem başlattı.

Bordo-mavili kulüp, Sezer Badur'un ifadeleri üzerine konuyla ilgili olarak resmi internet sitesinden şu açıklamayı yaptı:


"Futbolcu Sezer Badur 15 Aralık 2011 tarihinde keşide ettiği ve tarafımızca 19 Aralık 2011 tarihinde tebliğ alınan ihtarnameyle sözleşmesini tek taraflı olarak fesh ettiğini kulubumuze bildirmiştir. Bununla birlikte Sezer Badur'un fesih bildiriminde dayanak olarak gösterdiği alacağı 16 Aralık 2011 tarihinde -yani henüz tarafımıza bildirim yapılmamışken- ödenmiş ve bu nedenle fesh dayanaksız hale gelmiştir. Kaldı ki TFF Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 28/1 maddesi gereğince Sezer Badur'un sözleşmesini fesh edebilmesi için öncelikle kulübümüze bir ihtarname gönderip alacağını talep etmesi, bu ihtarnamenin tebliğinden itibaren otuz gün içinde ödeme yapılmaması durumunda ise ikinci bir ihtarnameyle sözleşmesini fesh etmiş olması gerekmekteydi.

Oysa Sezer Badur kulübümüze tek bir ihtarname göndermiş ve sadece sözleşmesini fesh ettiğini bildirmiştir. Bu nedenle kulübümüzce Sezer Badur'un sözleşmesini koruma dönemi içerisinde haksız fesih girişimi dolayısıyla Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu nezdinde tazminat ve sportif yaptırım uygulanması talebiyle işlem başlatılmıştır. Bu çerçevede Sezer Badur, yeni sözleşme akdedeceği kulüpte, Trabzonspor'un onayı olmadığı sürece, transfer yasağı ve sporcunun mahkum edilebileceği tazminat dolayısıyla sorumlu olmak gibi sonuçlara katlanmak zorunda kalacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS