Kocaman "Alper" konusuna açıklık getirdi

Kocaman "Alper" konusuna açıklık getirdi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Eskişehirsporlu Alper Potuk'un transferinde birtakım sıkıntılar olduğunu belirterek "Sorunların aşılıp, aşılmaması biraz oyuncuya bağlı" diye konuştu.

Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde yapılan antrenmanın ardından basın mensuplarının yeni yılını kutlayan Kocaman, yeni yıl mesajı vererek, transferle ilgili soruları da yanıtladı.

Aykut Kocaman, "Alper'in transferinde bir sıkıntı mı oluştu?" şeklindeki soru üzerine, "Evet, bir takım sıkıntılar var. Aşılıp, aşılmaması biraz oyuncuya bağlı" dedi.
 
Yabancı transferiyle ilgili daha önce ismini söylediği Borges'in de içinde olduğu seçenekli oyuncu listelerinin olduğunu kaydeden Kocaman, "Bu konuda yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Tabii ki transfer kolay değil. Ancak Fenerbahçe yönetimi doğru transfer yapmak için bu çabayı gösteriyor. Transferin birkaç gün içinde şekilleneceğini tahmin ediyorum" diye konuştu. 

-"Yeni yılın özgürlük getirmesini temenni ediyorum"-

Aykut Kocaman, 2011 yılında Fenerbahçe'nin sadece futbol değil, ana branşların hepsinde şampiyon olduğunu belirterek, "2011 yılının ortası iyiydi. Ama Temmuz ayından sonra başka bir periyot başladı. Bu da bugüne kadar hala bizi, bütün kulübü hırpalayan bir olay olarak gerçekleşti" ifadelerini kullandı.

Bu gece yeni yıla gireceklerini kaydeden Kocaman, şöyle devam etti:

"2012'nin sadece bize değil, tüm insanlara sağlık, mutluluk, özgürlükler getirmesini, herkesin mutlu, başarılı ve özgür bir şekilde hayatını sürdürmesini temenni ediyorum. Tabii biraz da canımız yandığı için bunu söyleyebiliyorum, özgürlüğün de ne kadar önemli olduğunu anladık. Bunu takvim yaprağı değiştirmeyecek, ama en azından bize ve bütün insanlara böyle bir temenni de bulunma olanağı tanıyor. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun iyi bir yıl diliyorum."

-"Yine şampiyonluğun en büyük adayıyız"-

Kocaman, ligin ilk yarısında olumlu taraflarının da olumsuz taraflarının da olduğunu dile getirerek, "Ama olumlu tarafların daha ağır bastığına inanıyorum. Bu olumluluklar neticesinde beklentilerimizin daha da artacağını düşünerek, yine şampiyonluğun en büyük adayı olduğumuzu, birinci gün söylediğimiz gibi bugün de daha da pekiştirerek düşüncelerimizi söyleyebiliriz" dedi. 

Geleceğin neler getireceğini bilemediklerini, sadece tahminler yaptıklarını vurgulayan Aykut Kocaman, "Bunları söylerken, geçmişte yaptıklarımızı ve kapasitemizi düşünerek tahminlere yönelik yapıyorum. Hem futbol takımında hem de diğer branşlarda yine şampiyonlukların en büyük adayı Fenerbahçe. Dün Galatasaray ile yapılan basketbol maçında basketbolcular bunu bir kere daha, belki dönemsel olarak kaliteleri çok yukarda olmasa da, ne kadar istediklerini gösterdiler. Biz de aynı isteği sezon sonuna kadar göstereceğiz" şeklinde konuştu.

Kocaman, bir gazetecinin "Fenerbahçe çok kötü şeyler yaşadı, yine de ilk yarıda alınan puan gerçekten çok başarılı görülüyor. Buna katılıyor musunuz?" sorusu üzerine, "Nereden baktığınıza bağlı. Puan olarak söylemek gerekirse 2 puan daha üzerine koyabilseydik, bizim için çok daha verimli bir sezon olacaktı. Ama yılın sonu itibariyle yarışın en önemli adaylarından biriyiz" diyerek sözlerini tamamladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS