Otobüste şüpheli paket paniği

Otobüste şüpheli paket paniği

İstanbul Sancaktepe'de halk otobüsüne bırakılan ve üzerinde elektrik kabloları bulunan şüpheli paket paniğe neden oldu. Bomba imha ekipleri tarafından fünyeyle patlatılan paketin içinden elektrikçilerin kullandığı avometre cihazı çıktı.

Sultanbeyli-Üsküdar hattında çalışan özel halk otobüsünün arka beşli koltuğun kenarında üzerinde elektrik kabloları bulunan bir paket bırakıldığını gören bir yolcu durumu otobüs şoförüne bildirdi.

Bunun üzerine şöför zaman kaybetmeden otobüsü Ebubekir Caddesi üzerinde yolun kenarına çekerek yolcuları otobüsten indirdi. Yolcular otobüsten tahliyeye dildikten sonra polis ekiplerine haber verildi.

Fünye ile patlatıldı

Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri caddenin giriş ve çıkışlarına çektiği güvenlik şeritleriyle yaya ve araç trafiğini durdurdu.

Çevre güvenliğini alan sancaktepe İlçe Emniyet müdürlüğüne bağlı polis ekipleri bomba imha ekiplerini olay yerine çağırdı. bomba imha ekipleri  sinyal kesici cihazı çalıştırıp, fünyeyi hazırladıktan sonra özel donanımlı elbisesini giydi.

Bomba imha uzmanı polis  fünyeyle otobüsün araka koltuğunun kenarındaki şüpheli paketi patlattı.

Avometre cihazı çıktı


Yapılan incelemede paketin içinden elektrikçilerin voltaj ölçmek için kullandığı avometre cihazı çıktı.

Paketin bir elektrikci tarafından unutulduğu sanılıyor.Patlama sırasında otobüsün camı kırılırken ,otobüsün içerisinde küçük çapta maddi hasr meydana geldi.

Tanış: "Şüpheli görünüyordu"

Bir yolcunun yanına gelerek arka koltukların bulunduğu bölümde şüpheli bir paket olduğunu söylediğini anlatan sürücü Musa Tanış, sözlerine şöyle devam etti:

"Yolcunun şüpheli paket gördüğünü söylemesi üzerine muavini gönderdim,direksiyonda olduğumdan dolayı. Muavi geldi durumu anlattı aracı sağ çek dedi. Aracı sağ çektikten sonra yolcuları otobüsten indirdim.Pakete bende baktım telefona benzer biraz daha büyük siyah bantla bağlanmış kablolar bağlı görünce 155 'i aradım" dedi.

Yapılan incelemelerin ardından bomba izine rastlanmazken, yol tekrar yaya ve araç trafğine açılarak normale döndü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS