Sağlıkçılar iş bırakma eyleminde

Sağlıkçılar iş bırakma eyleminde

Sağlık çalışanları, Tam Gün Yasası'nı, performansa dayalı ücret uygulamasını protesto etmek ve özlük haklarının korunması amacıyla iş bırakma eylemi için sokakta.

Ankara:

Hastanelerde sabah saatlerinde bildiriler dağıtılarak, servisler ve poliklinikler gezildi ve sağlık çalışanlarına eyleme katılım çağrısı yapıldı.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde, iki gün sürecek iş bırakma eylemi kapsamında bahçede toplanan sağlık çalışanları, Kültür Merkezi önünde çadır ve sahne kurmaya başladı.

Diğer hastanelerde de saat 09.00'dan itibaren toplanmaya başlayan sağlık çalışanları, önümüzdeki saatlerde taleplerini içeren açıklamalarda bulunacak.

Yarın da devam edecek iş bırakma eylemi sırasında, yatan ve acil hastalar dışında hizmet verilmeyeceği bildirildi.

İstanbul:

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Bilimler binası bahçesinde çadır kuran sağlık çalışanları pankart açıp sloganlarla protesto gösterisi düzenledi.

Sağlık çalışanları daha sonra hastane bahçesinde protesto yürüyüşü de yaptı.

İstanbul Tabip Odası'ndan yapılan açıklamada, "Sabah saatlerinden itibaren İstanbul'daki hastanelerimizden alınan bilgiler ışığında görülmüştür ki: üniversite ve eğitim araştırma hastanelerinde hizmet %100 durmuş, devlet hastanelerinde ise oldukça yüksek bir katılım oranı sağlanmıştır. Birinci basamak sağlık kurumları ve kimi özel hastanelerden de etkinliğimize destek gelmektedir" denildi.

Akdağ'a göre "marjinal gruplar"

Bu arada Sağlık Bakanı Recep Akdağ, hekimlerin iki gün iş bırakma eylemine ilişkin olarak, "Marjinal gruplar olabilir" dedi.

Bakan Akdağ, milletvekili adaylarının tanıtımı için geldiği Erzurum'da, gazetecilerin sağlıktaki gündeme ilişkin sorusu üzerine, "Sıkıntıya uğratacak bir faaliyet içerisinde olabileceklerine ben asla inanmıyorum. Küçük marjinal gruplar olabilir" şeklinde yanıt verdi.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS