Bahçeli, yoksulluğun hesabını soracak

Bahçeli, yoksulluğun hesabını soracak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Sayın Başbakan (yola devam diyor) ama hayır yola devam değil, seni iktidara değil, yüce divana göndermenin zamanıdır. Çünkü bu yoksulluğun hesabı sorulacak" dedi.

Partisinin Çekmeköy Madenler Meydanı'nda düzenlediği mitingde konuşan Bahçeli, İstanbul'da üç gündür programlar yaptıklarını, İstanbul'u ilçe ilçe gezdiklerini, düşüncelerini vatandaşlarla paylaştıklarını söyledi.

"Bu iktidar gitmeli"

AK Parti'nin üçüncü defa iktidar olmasının hayal olması gerektiğini savunan Bahçeli, şunları söyledi:

"Çünkü, dokuz yıla yakın sürede bu kadar sayısal çoğunlukla bir şey yapamayanların, üçüncü dönem için (dün bir şey yapamadık ama bugün yaparız) demesi inandırıcı değil. İktidar yorulmuştur, yıpranmıştır, gelecekte yapabileceği bir şey kalmamıştır. Dolayısıyla üçüncü dönemi söz konusu olmamalı. İktidar olmazsa ne olur? (Türkiye'de istikrarsızlık olur) diyerek halkı kaygıya ve korkuya sevk ediyorlar.

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin gitmesi Türkiye'nin kurtuluşu olur. Türkiye'nin sorunları çözecek bir zaman kazanması, yeni bir iktidara umutla yaklaşması ve toplumsal barışı ve huzuru beraberinde getirir. Onun için bugünkü iktidar gitmeli. Sayın Başbakan (yola devam diyor) ama hayır, yola devam değil, seni iktidara değil, yüce divana göndermenin zamanıdır. Çünkü bu yoksulluğun hesabı sorulacak. Muhalefeti, vatandaşı, kendisini eleştirenleri her zaman baskıyla, bazı ayak oyunlarıyla iktidar olacağına inanıyorsa aldanıyorsun kendi kendini kandırıyorsun. Dün Adalet ve Kalkınma Partisiydin... Sen aldatan ve kandıran bir partisin. Vatandaşa hizmet etmek için değil, yarın yargı önüne çıkıp dokuz yılın her türlü iftirasını, ayak oyununu, saldırısını, soygununu, ihalesini senden hesap soracak birileri geliyor diye korkuyorsun ve panik içerisindesin."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS