PKK'nın şifreli planı açığa çıktı

PKK'nın şifreli planı açığa çıktı

Terör örgütü PKK'nın polise yönelik saldırılarını arttırmasının şifreleri örgütün internet sitesinde yazılan bir yazıda ortaya çıktı.

Örgütün elabaşlarından Kasım Engin kod adıyla 10 gün önce "AKP'nin dalga kıranları" başlığı ile kaleme alınan yazıda, polislerin 'denizlerdeki dalga kıranlara' benzetilerek, "Dalga kıranları bir tsunami dalgası gibi aşarak AKP'ye ulaşabilir miyiz? Evet, bunu yapabiliriz. O zaman yapacağımız ilk iş AKP'nin dalgakıranlarını gördüğümüz her yerde dalgakıran olmaktan çıkarmak için tüm gücümüzle bu dalgakıranlara yönelelim. Özcesi, AKP'nin dalgakıranlarını dalgakıran olmaktan çıkarmak, her Kürt gencinin ve özgürlük isteyen bireylerin görevi olmalıdır" denildi.

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde dün gece Polisevi'nin koruma noktasındaki yönelik 2 polis memurunun şehit olduğu saldırıdan önce terör örgütü PKK'nın elabaşlarından polise yönelik saldırı sinyalini internet sitesi aracılığıyla verdiği ortaya çıktı.

PKK'nın silahlı kanadı Halk Savunma Güçleri'nin (HPG) internet sitesinde 10 gün önce örgütün elebaşlarından Kasım Engin kod adı ile yazılan bir yazıda, polise yönelik saldırılarının şifreleri ve polise yönelik saldırıların artırılması istendiği ortaya çıktı. Polisin 'denizdeki dalga kıranlara' benzetilen yazıda şöyle deniliyor:

"Eğer AKP'nin politikalarına bakmak istiyorsak, AKP'nin ne yapmak istediğini öğrenmek istiyorsak polise bakmamız yeterlidir. Çünkü polis bizzat AKP'dir. AKP'nin politikalarını ilk pratikleştiren güç polistir. Polis teşkilatıdır. Bir nevi AKP'nin turnusol kağıdı polislerdir. Bugün Kürdistan'da ya da Kürt sorununa yaklaşımda polisin yaptıklarına bakarak AKP'nin ne yapmak istediğini anlamak zor değildir. Çünkü polis AKP'nin dalgakıranıdır. AKP'nin ruhudur. AKP'nin kendisidir. Ve bugün Kürdistan'da saldırıya geçmiş bir polis örgütünü görüyoruz. Bu saldırıya geçmiş bir AKP'dir. Bugün çoluk çocuklara gaz bombalarıyla, tazikli suyla, coplarla saldırıya geçen bir polis görüyoruz bu halkımıza karşı saldırıya geçen bir AKP demektir. Bugün polis adeta Kürdistan'ın her yerinde Kürtlerin karşısına dikilen bir güç olarak karşımıza çıkıyor. Bu esasta topyekün Kürt toplumuna karşı atağa geçen, ezmeyi hedefleyen bir AKP demektir.
Kürt halkına karşı saldırıya geçmiş AKP'nin koruyucu zırhı polisler ise, yani dalgakıranları polisler ise o zaman ilk yapacağımız iş bu dalgakıranları aşmaktır."

Adeta polislere yönelik saldırı talimatının verildiği yazıda, "Dalgakıranları nasıl aşacağız. Herhalde birinci yöntemi dalgakıranları ortadan kaldırmaktır. Bunu yapabiliriz miyiz? Herhalde yapamayız. Ama dalgakıranları bir tsunami dalgası gibi aşarak AKP'ye ulaşabilir miyiz? Evet, bunu yapabiliriz. O zaman yapacağımız ilk iş, AKP'nin dalgakıranlarını gördüğümüz her yerde dalgakıran olmaktan çıkarmak için tüm gücümüzle bu dalgakıranlara yönelelim. Özcesi, AKP'nin dalgakıranlarını dalgakıran olmaktan çıkarmak, her Kürt gencinin ve özgürlük isteyen bireylerin görevi olmalıdır" denildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS