Bakan'ın azarladığı işçi ödüllendirildi

Bakan'ın azarladığı işçi ödüllendirildi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Batman'da azarladığı ve sonradan özür dilediği görme engelli Nurullah Mehmetoğlu'nun hayatı bir anda değişti. Taşeron firmada çalışan Mehmetoğlu, Sağlık Müdürlüğü'ne geçici işçi statüsüne alındı. Telefonla arayarak özür dileyen Bakan Akdağ, Mehmetoğlu'na bir de mektup göndererek, ikinci kez özür diledi.

Batman'da pazar günü Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde görme engelli Nurullah Mehmetoğlu'na "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Para kazanıyorsun değil mi?" diyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, dün telefonla özür dilediği engelli Mehmetoğlu'nun görev yerini değiştirdi.

Bölge Devlet Hastanesi'nde taşeron kadrosunda santralde çalışan Mehmetoğlu, buradaki görevinden alınarak, Sağlık İl Müdürlüğü'nde geçici işçi statüsünde çalışmaya başladı.

Üç gün içerisinde büyük çalkantılar yaşayan görme engelli Mehmetoğlu, işinden olma korkusu yaşarken, bu kez Sağlık Müdürlüğü'nde işe başlamasının sevincini yaşadı.

Bakan Akdağ, dün telefonla arayarak özür dilediği Mehmetoğlu'na bu kez mektup yazarak ikinci kez özür diledi. Akdağ imzalı mektupta, şu ifadelere yer verdi: "Değerli Nurullah kardeşim; Batman ziyaretim sırasında aramızda geçen diyalogun yansımalarını takip ettim. Bu duruma şahsım adına üzüldüm, takip ettiğim kadarıyla siz de üzüldünüz. Bildiğiniz gibi yoğun bir çalışma dönemi içerisindeyiz. Bu süreçte nadiren de olsa arzu etmediğimiz diyaloglar yaşanabiliyor. Sağlık Bakanı ve hekim kimliğiyle, bir insanlık hali olarak gördüğüm, 'görme engellilik' için sizi, ya da her hangi bir kişiyi rencide edici ifadeyi kasten kullanmam mümkün değildir.

Çünkü bir hekim olarak insanın bütün hallerine aşinayım. Ben, hayatım boyunca yaptığım işin merkezine insanı koydum ve bulunduğum yeri, insanımıza hizmet için vesile bildim. Bu anlayışla çalıştım, çalışmaya devam edeceğim. Sizi daha önce de telefonla arayarak bu niyetimi anlattım. Bu mektubum da yazılı olarak sizde bulunmasını arzu ettim. Yaşananlar nedeniyle öncelikle sizden ve şahsınızda, tüm görme engelli kardeşlerimden özür diliyorum. Sağlık Bakanı olarak 8.5 yıllık çalışma döneminde engelli kardeşlerimi başımın tacı ettim. Engellilerin sağlık hizmetine rahat ulaşabilmesi için sağlık kuruluşlarımızda düzenlemeler yaptım. Memleketimize hizmet etmeye devam ettiğim sürece, engelli kardeşlerimi baş tacı etmeye devam edeceğim."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS