Ferhat Tunç taraftarları CHP bürosuna saldırdı

Ferhat Tunç taraftarları CHP bürosuna saldırdı

Seçimi kaybeden bağımsız aday Ferhat Tunç'un destekçileri, CHP' nin seçim bürosuna saldırdı. Seçim bürosunun camlarını kırıp içerideki eşyaları tahrip eden grubu Ferhat Tunç güçlükle sakinleştirmeye çalıştı. Gerginlik sürüyor.

Tunceli'de 2 milletvekilliğini CHP'nin adayları Kamer Genç ile Hüseyin Aygün kazandı.

BDP'nin desteklediği bağımsız aday Ferhat Tunç'un seçimi kaybetmesi üzerine Tunç'un seçim bürosu önünde toplanan yaklaşık 3 bin kişi CHP'nin seçim bürosuna yürümek istedi.

Öfkeli partililerin önüne geçip sakin olmasını isteyen Ferhat Tunç, bir konuşma yaptı.

Tunç, "Biz aylardır ısrarla her türlü saldırıya ve basıkıya rağmen sağduyumuzu ve sakinliğimizi koruduk. Başarılı bir seçim çalışması süreci geçirdik ancak Dersim halkını bir konuda ikna edemedik. Dersim halkı sandı ki Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan olacak ama görüyorsunuz CHP beklentilerin altında kaldı ve Kılıçdaroğlu'nun başbakan olma ihtimali yoktur. Bütün dünyanın gözü kulağı bizdeydi. Keşke Dersim halkı kendi tarihine laik bir duruş sergileyebilseydi. Ama olmadı halkımıza kızmıyorum halkımız çıkan bu sonuçları sağlıklı bir şekilde değerlendirip önümüzdeki dönemlerde daha iyi kararlar verecektir" dedi.

Tunç, "Aslında CHP'nin Dersim adayları halkımızı ve çalışanlarımızı çok provoke etti ancak halkımız ve ve seçmenimiz buna tahammül etti ve sağduyusunu hep korudu" diye devam etti.

Tunç'un konuşmasının ardından CHP'nin seçim bürosuna yürüyen yaklaşık 1000 kişi, büronun camlarını kırıp, içerideki eşyaları tahrip ederek kullanılamaz hale getirdi. Saldırı sırasında polisin gruba müdahalede bulunmadığı dikkat çekti.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS