O sözlerine açılık getirdi

O sözlerine açılık getirdi

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, "Hatip Dicle’nin milletvekilliğinin düşürülmesi ve BDP’li milletvekillerinin Meclis’e gitmeme kararı almasını" nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine "Gündemi takip edemedim. Bunun değerlendirmesini bizim büyüklerimiz, bakanlarımız, tecrübeli büyüklerimiz yapıyordur" dedi. Şükür, bu açıklamasına bugün açıklık getirdi.

AK Parti'den İstanbul milletvekili seçilen Hakan Şükür, mazbatasını aldı.

Sirkeci'deki İstanbul İl Seçim Kuruluna gelen Şükür, burada çalışanların ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Karşılaştığı insanların elini sıkarak selamlaşan Şükür, isteyenlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Mazbatasını aldıktan gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şükür, çok onurlu ve heyecanlı olduğunu ifade ederek, çok yoğun bir temponun ardından milletin kendisine ve partisine onurlu, heyecan verici ve sorumluluk isteyen bir vazife yüklediğini söyledi.

Dünkü açıklaması

Bir gazetecinin "Kabinede yer almak istiyor musunuz? Adınız Spor Bakanlığı için geçiyor. Böyle bir beklentiniz var mı" sorusu üzerine Şükür, böyle bir beklentisinin olmadığını vurgulayarak, zaten milletvekili adaylık sürecinin de çok ani geliştiğini belirtti.

Bu konuda herhangi bir pazarlığın söz konusu olmadığını söyleyen Şükür, milletin vekilliğini yapmaya alışık olduğunu, Milli Takım bünyesinde de bunu yaptığını anlattı.

Şükür, Türkiye'deki sorunların çözümü noktasında faydalı olmaya çalışacağını ifade ederek, bundan sonrası için ne olacağı konusunda bir şey söyleyemeyeceğini ancak görevi ne olursa olsun TBMM bünyesine girmenin heyecan verici olduğunu söyledi.

Kabinede yer almak gibi bir sevdası olmadığını dile getiren Şükür, sadece çalışmak, samimi ve dürüst olmak gerektiğine inandığını belirtti.

"Hakkınızda siyasi gündemden uzak olduğunuza dair eleştiriler yapıldı. Bunları nasıl değerlendiriyorsunuz" diye sorulan Hakan Şükür, "ayağının tozuyla dün Türkiye'ye döndüğünde gazetecilerin kendisine çeşitli sorular yönelttiğini, açıkçası söyleyeceği şeylerin pek hakim olmayacağı şeyler olabileceğini ve yanlış anlaşılmaktan korktuğunu" vurguladı.

Şükür, "(Hatip Dicle'nin milletvekilliğinin düşürülmesi) Şunu da söyledim; 'yargının vermiş olduğu bir karar. YSK'nın kararı da birçok büyüğümüzün söylediği gibi haklı bir karar.' Biz de buradan bir milletvekili daha kazanmış olduk. Umarım o vekilimiz ve diğerleriyle Mecliste güzel şeyler yaparız. Ben bir hukukçu değilim. Onunla ilgili söyleyeceğim şeyin yanlış anlaşılmasından çekindim. Belki de ilk günün getirdiği bir heyecandı" dedi.

Şükür, her konuyla ilgili fikirlerini bundan sonraki süreçte bir milletvekili olarak çok açık ve net söyleyeceğini ifade etti.

NE DEMİŞTİ?

Şükür, eşi Beyda Şükür ile Milano’dan İstanbul’a gelişinde Atatürk Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlamıştı.

Eşinin rahatsızlığı nedeniyle yurt dışına gittiklerini ifade eden Şükür, bu nedenle milletvekili mazbatasını henüz alamadığını söyledi.

Şükür, "Hatip Dicle’nin milletvekilliğinin düşürülmesi ve BDP’li milletvekillerinin Meclis’e gitmeme kararı almasını" nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine de "Gündemi takip edemedim. Böyle bir durum varsa bu yargının ve Yüksek Seçim Kurulunun aldığı bir karar. Bunun değerlendirmesini bizim büyüklerimiz, bakanlarımız, tecrübeli büyüklerimiz yapıyordur. Ben bu konuda henüz erken olduğu için bir şey söylemek istemiyorum" demişti.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS