Arınç gözyaşlarını tutamadı

Arınç gözyaşlarını tutamadı

Bursa'da konuşan Bülent Arınç, evde bakım hizmetiyle ilgili çalışmaları anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Toplu iş sözleşmelerini Memur- Sen'le yapacaklarını söyleyen Arınç "Hayır, hayır, diyenlere, 'Sen otur bakalım bu görüşmeler Memur- Sen ile yapılacak' diyeceğiz" dedi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'da, Sınav Dergisi Dershanesi'nin Hürriyet Şubesi'ni törenle açtı. Ardından partisinin merkez Nilüfer İlçe Teşkilatı'nın 4'üncü Olağan Genel Kurulu'na katılan Arınç, AK Parti Hükümeti'nin hizmetlerini anlatırken duygusallaştı.

Sağlık alanında yapılan hizmetler kapsamında evde bakım hizmetlerinin yaygınlaştığını dile getiren Arınç, bir annenin, Burcu adlı yatalak kızına, 'evde bakım hizmetleri' ekibinin çok iyi şartlarda baktığını söylediğini ifade etti. Bu sırada duygusallaşan Arınç, gözyaşlarını tutamadı. Arınç, "Çok şükür biz milletimizin hizmetkarıyız. Sayın Başbakanımız 'Biz buyurgan değil, hizmetkar bir hükümetiz' demişti. Biz de bunu uyguluyoruz" dedi.

"Toplu sözleşmeyi Memur- Sen'le yapacağız"

Memur- Sen Bursa İl Temsilciliği'nin yeni binasını hizmete açan Arınç, sendikanın 12 Eylül referandumunda Anayasa'nın 26 maddesinin değişmesine büyük katkı verdiğini söyledi.

Anayasanın değişmesiyle toplu görüşme değil, toplu sözleşme yapılmasının kararlaştırıldığını kaydeden Arınç, "Hayır sözleşme olmasın" diyenlerin daha sonra "Haydi toplu sözleşmeye başlayalım" dediğini anlattı. Arınç, "Buna bir tek Memur- Sen'in hakkı var. Yoksa 'Hayır' diye bağırıp, çağıran, iftira atan, hakaret ederek milletimizin kafasını bulandırma çabası içinde olanların bunu istemesi en büyük samimiyetsizlik göstergesidir" dedi.

Yasada değişiklik yapılacağını söyleyen Arınç, Memur- Sen'in önerisi doğrultusunda toplu sözleşme imzalanacağını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hayır, hayır, hayır diyenlere, 'Sen otur bakalım bu görüşmeler Memur- Sen ile yapılacak' diyeceğiz. Bu haklarda gecikme olmaz. Birikmiş olarak alırsınız. Cebinize daha çok para girer. Daha ne istiyorsunuz? Bu iş olacak. Çalışanları üzmeyin, çalışanların aklına fitne fesat sokmayın. Türkiye'de çok şükür emeklinin, memurun maaşlarını ödeyen bir hükümetimiz var. Yunanistan memur maaşlarını dondurdu. Biz çok şükür veriyoruz. Gününden bile önce veriyoruz. İyi ki muhatabımız Memur- Sen'dir. Mertçe dürüstçe hakkını istiyor. Hiçbir siyasi parti ile organik bağı yok. Bazı sendikalar bazı partilerin genel merkezi il ve ilçe temsilcilikleri gibi davranıyor. Toplu sözleşme konusunu yakın zamanda ortaya koyacağız. Haklar noktasında kırmadan dökmeden hep doğru bildiklerinizi ortaya koymaya çalışın."
Açılışın ardından Memur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, Arınç'a sendikanın hazırladığı, 'Sahada Yeni Anayasa' isimli kitabı hediye etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS