Bu fotoğraf nerede çekildi?

Bu fotoğraf nerede çekildi?

Zeydan Akman beynindeki tümör nedeniyle cezaevindeyken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından affedildi ve Adana'da tedavi altına alındı. Bu sırada İzmir'de yargılandığı bir davada telekonferans yöntemiyle ifade verdi. Ancak ifadesi hastanede değil, sedyeyle getirildiği Adana Adliyesi'nde alındı.

Cinayete teşebbüs ve yardım suçundan hükümlüyken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından "sürekli hastalığı" nedeniyle yaklaşık 2 ay önce affedilen 61 yaşındaki Zeydan Akman, İzmir'de başka bir suçtan yargılandığı mahkemenin isteği üzerine sedyeyle geldiği Adana Adliyesi'nde, telekonferans sistemi ile ifade verdi.

Mardin 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde, "kasten adam öldürmeye tam teşebbüs" suçundan 5 yıl 3 ay ve yine aynı mahkemede "kasten adam öldürmeye yardım etmek" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası alan Zeydan Akman, kesinleşen toplam 11.5 yıllık cezasını çekmesi için Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

Bir süre cezaevinde kalan Akman'ın, beyninde tümör olduğu ortaya çıktı. Ayakta bile duramaz hale gelen Akman'a Adli Tıp Kurumu 3'üncü İhtisas Kurulu tarafından "sürekli hastalığına" ilişkin rapor verildi.

Anayasal yetkisini kullanan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Akman'ı affetti. Kararın Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından cezaevinden çıkan Zeydan Akman, tedavi olmak üzere yakın akrabalarının bulunduğu Adana'ya getirilerek hastaneye yatırıldı.

Telekonferansla ifade verdi

İzmir'deki bir mahkemede de "öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuksuz yargılanan Zeydan Akman, sağlık sorunları nedeniyle duruşmalara katılamayınca, mahkeme telekonferans sistemiyle Akman'ın ifade vermesini kararlaştırdı.

Mahkeme kararına uyan Akman, sağlık görevlilerinin gözetiminde kolundaki serumuyla birlikte sedyeyle ifade vermek üzere Adana Adliyesi'ne getirildi.

5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne çıkan Akman, burada telekonferans sistemi bulunmadığı için 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 2 saatlik bekleyişin ardından görüntülü olarak İzmir'deki mahkemeye ifade verdi.

Ambulansla gitti

Yakınlarının eşlik ettiği Akman, ifade verdikten sonra sedyeyle birlikte adliye dışına çıkartıldı. Bu sırada kan davasından korkan Akman'ın yakınları, affedildiğinin duyulmasını istemeyerek fotoğraf çekilmesine tepki gösterdi. Başındaki takkesiyle dikkat çeken Akman, adliye önünde kendisini bekleyen ambulansa bindirilerek tedavi gördüğü hastaneye götürüldü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS