Karakolda asker cinneti: 2 ölü

  1. Türkiye
Karakolda asker cinneti: 2 ölü
Karakolda asker cinneti: 2 ölü

Hatay'ın Yayladağı İlçesi'ndeki 3. Hudut Tabur Komutanlığı'na bağlı Kızılçam Karakolu'nda görev yapan bir asker cinnet getirerek 1 asteğmen ve 1 astsubayı öldürdü.

Olay, dün gece saat 23.00 sıralarında 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Kızılçam Karakolu’nda meydana geldi.

İddiaya göre, piyade er A.A., bilinmeyen bir nedenle Asteğmen Mehmet Soyuer ile Astsubay Üstçavuş Özkan Kurtoğlu ile tartıştı. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine kendini kaybeden er A.A., G-3 piyade tüfeğiyle karakolun içinde asteğmen Soyuer ile astsubay Kurtoğlu’na art arda ateş etti.

Silah sesleri üzerine diğer askerlerin çağırdığı ambulanslarla, ağır yaralanan Soyuer ile Kurtoğlu, Antakya Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Asteğmen Soyuer ve Astsubay Kurtoğlu, burada yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı. Şüpheli asker ise gözaltına alınarak soruşturma başlatıldı.

Asteğmen Mehmet Soyuer’in cenazesinin memleketi Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ne, Astsubay Özkan Kurtoğlu’nun cenazesinin de Elazığ’a gönderileceği bildirildi.  

Valilik: Soruşturma başlatıldı

Hatay Valiliği’nin resmi internet sitesinde olayla ilgili açıklama yapıldı.

Yazılı açıklamada, Yayladağı İlçesi’ndeki 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı’na bağlı Kızılçat Hudut Karakolu’nda Piyade Onbaşı Adem Aydemir’in bilinmeyen bir nedenle Piyade Asteğmen Mehmet Soyuer ile Piyade Astsubay Kıdemli Üstçavuş Özkan Kurtoğlu’nu G-3 piyade tüfeğiyle vurduğu, asteğmen ile astsubayın ambulansla Antakya Devlet Hastanesi’ne götürülürken yolda hayatını kaybettiği bildirildi.

Açıklamada şüpheli Onbaşı Adem Aydemir’in silahıyla birlikte gözaltına alınarak idare ve adli soruşturmanın başlatıldığı kaydedildi.  
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Description $}
{$ item.Title $}
{$ item.Description $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS