Bahçeli Twitter'dan konuştu...

Bahçeli Twitter'dan konuştu...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabından mesaj yayınladı. Geçtiğimiz günlerde İzmir'de bir kadının, karakolda polis şiddetine maruz kalmasını değerlendiren Bahçeli, "Bu olayla ilgili gereğinin mutlaka yapılmasını ve tüm sorumluların yaptırıma tabi tutulmasını bekliyorum" dedi.

Bahçeli, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan mesaj yayınladı.

Mesajında hoşgörü çağrısı yapan Bahçeli, isim vermeden TBMM kürsüsünde konuşması sırasında bardak kıran BDP'li Hasip Kaplan'ı eleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde bir kadının karakolda polis şiddetine maruz kalma olayına da değinerek sorumlular hakkında yaptırıma tabi tutulması gerektiğini söyledi.

MHP lideri Bahçeli'nin mesajı şöyle:

"Üzülerek müşahede ediyorum ki, ülkemizin sorun alanları gittikçe fazlalaşıyor ve derinleşiyor. Hayatın her alanı şiddet, kaba kuvvet ve tahammülsüzlüğün salgınıyla sarsılıyor, aşınıyor ve yıpranıyor. Sosyal şiddet, siyasal öfke, ideolojik önyargılar, çıkarların çatışması uzlaşma ve diyalog iklimimizin üzerine kara bulut gibi çöküyor. Cephelere sevk edilmiş zihniyetler, taraftarlarını memnun etme arayışındaki çevreler kavga ve hoşgörüsüzlük şırıngasını sürekli zerk ediyor.

Kadınlarımıza yönelen şiddet ve vahşet vakıaları bunların yalnızca bir bölümünü oluşturuyor. TBMM Genel Kurulu’na kadar inen nezaketsiz ve incelikten yoksun tavırlar bir başka olumsuz sahne olarak akıllarımıza takılıyor. Şiddetin dili, nefretin lügati, bencilliğin yakıcılığı emin olun şefkat ve adaletle güçlendirilmiş değerlerimizi zedeliyor.

Son günlerde kamuoyuna yansıyan iki endişe verici hadiseyi bu söylediklerim paralelinde bir kez daha değerlendirmenizi diliyorum. Bunlardan ilki, İzmir’de bir polis karakolundaki dayak görüntüleridir. Diğeri ise TBMM kürsüsünde sinirlerine hakim olamayan bir milletvekilinin bardak kırarak tepkisini dışa vurmasıdır. İzmir’de kadına yönelen çağdışı ve insani değerlerimizle bağdaşmayan çirkin manzarayı asla masum ve sıradan bir vaka olarak görmüyorum. Bu olayla ilgili gereğinin mutlaka yapılmasını ve tüm sorumluların yaptırıma tabi tutulmasını bekliyorum. Ama polislerimizin bütünüyle zan ve töhmet altına alınmasını da çok vahim ve yakışıksız buluyorum.

İnanıyorum ki, çağımızın herkesi kucaklayan birlikte yaşama formülü ancak karşılıklı anlayış ve hoşgörü temelinde kurulabilir. Karşımızdakilerin zihnine girecek kalıcı bir yol yoksa da, müsamaha pınarlarıyla aramızdaki tortuları süpürmek mümkündür. Unutmayalım hayata hoşgörü dairesinden bakmadıktan ve zarafeti pusula yapmadıktan sonra şiddet dalgalarının tahribatını çaresizce izleriz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS