"Başbakanın sağlık sorunundan istifade etmek isteyenler oldu"

"Başbakanın sağlık sorunundan istifade etmek isteyenler oldu"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, "Bizde patlak ve çatlak olmaz. Başbakanımız bir sağlık sorunu yaşadı. Bu fırsattan istifade etmek isteyenler oldu" dedi.

Tanrıverdi, AK Parti Saruhanlı İlçe Teşkilatı 4. Olağan Genel Kurul toplantısında yaptığı konuşmada, hükümetin gelecek nesiler için hizmetlerini sürdürdüğünü söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın rahatsızlığı sürecinde siyasi polemikler yaşandığını ve bazı kesimlerin "AK Parti'de çatlak var" nitelemesini yaptığını belirten Tanrıverdi, şöyle konuştu:

"Bizde patlak ve çatlak olmaz. Başbakanımız bir sağlık sorunu yaşadı. Bu fırsattan istifade etmek isteyenler oldu. Ancak istikrarın sürmesini isteyen muhalefet lideri, Başbakanımızın sağlıklı olmasını temenni etmiştir. Başbakanımız, yalnızca partimizin genel başkanı değil, ülkemizin Başbakanıdır. Başbakanımız dünya lideridir. Allah sağlık, uzun ömür versin. Rahatsızlığı sırasından yurt dışından bir çok telefon aldık. Başbakanımızın sağlıklı olması için dua ediyorlar. Onun 'dünya lideri olduğunu, Türkiye'nin bir model ülke olduğunu' ifade ettiler."

Türkiye'de, AK Parti'nin işbaşına gelmesinden önce yaşanan olumsuzlukların çocuklara da anlatılması gerektiğini ifade eden Tanrıverdi, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçmişte yaşadıklarımızı çocuklarımıza anlatalım. Türkiye eskiden ne haldeydi? Çocuklarımız bugün yapılan hizmetlerin eskiden beri var olduğunu sanabilir. Bu hizmetlerin yeni yapıldığını, AK Parti döneminde yapıldığını anlatmamız gerekiyor. Bugün gelinen nokta gurur kaynağımızdır. Borç alan ülke idik, şimdi borç veren ülke olduk."

Bütçe görüşmelerine de değinen Tanrıverdi, görüşmelerinin 21 Aralık'ta sona ereceğini, en büyük payın eğitime ayrıldığını kaydetti.

Hüseyin Tanrıverdi, KCK soruşturması kapsamında bazı belediye başkanları ve yerel yöneticilerin tutuklandığına da değinerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Son günlerde bazı belediye başkanları ve meclis üyeleri içeri alınıyor. Yargının, mahkemenin izni olmadan bunları içeri alamazsınız. Bu belediye başkanları, teröre hizmet veriyorlar. Halka hizmet vermiyorlar. Bakın bizim belediye başkanlarımız halkına hizmet veriyor. O belediye başkanları gibi dağlara, teröre hizmet vermiyorlar. Bizim anlayışımızda halka hizmet vardır."

Kongrede, ilçe başkanlığına Fahrettin Ayçiçek seçildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS