CHP, Tunceli teşkilatını değiştirdi

CHP, Tunceli teşkilatını değiştirdi

CHP'nin Tunceli'deki 4 ilçe teşkilatının yönetimleri genel merkez tarafından görevden alınarak, yerlerine yeni atamalar yapıldı.

CHP Tunceli İl Başkanı Kemal Bozkurt, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, daha uyumlu çalışabilecek ekipler oluşturulmak üzere Çemişgezek, Nazımiye, Hozat ve Pertek ilçe yönetimlerinin görevlerinden alındığını kaydetti. Bozkurt, bunun genel merkezin 19 Aralık 2011 tarihli faksıyla da ellerinde sabit olduğunu ifade etti.

Bir gazetecinin, "uyum derken genel merkezle uyum mu?" şeklindeki sorusu üzerine Bozkurt, "Genel merkez veya buradaki eski yönetimlerle ilgili aksamalardan dolayı, seçimlerde zayıf çalışmalar, yapılan denetimde süresi içinde toplantı yapmadıkları, karar almadıkları, parti bürolarının genelde kapalı olduğu, vesaire aksaklıklar nedeniyle" dedi.

Bozkurt, önceki il başkanı Hüseyin Güneş'in, "Şu anda yönetime getirilenlerin CHP'li olmadıkları, bunun tamamen Deniz Baykal ve Önder Sav yanlılarını tasfiye operasyonu olduğunu" iddia ettiğinin belirtilmesi üzerine, şunları söyledi:

"Ben bunlara katılmıyorum. Çünkü, eski il başkanımızı şimdiye kadar eleştirmeyi uygun göremedim. Hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ettim. Ama devamlı eleştirirse kendisinin eski Doğru Yol Partisi İlçe Başkanı olduğunu, partili olmadığını, sonradan oraya atandığını hepiniz biliyorsunuz. Bunu eleştirmeye de gerek yok. Biz kırk yıldır bu partinin içindeyiz. SODEP'in kurucusuyum, SHP'nin kurucusuyum. İl başkanlığı, başkan vekilliği yaptım. Devamlı sosyal demokrat olan CHP içinde çalışmalarım olmuştur."

Önceki il başkanının, "genel seçimlerde alınan oyların il ve ilçe teşkilatlarının çalışmasıyla alındığı, bunun da kendilerinin başarısını olduğu" yönündeki ifadesine yönelik soru üzerine de Bozkurt, "Bu başarı gerçekten Kılıçdaroğlu'nun isminden dolayı bir başarıdır. Hemşehrilerimizde bir heyecan yaratmıştır. Sevgi seli olmuştur. Verilen oylarda, köylerde, kazalarda, her tarafta 'biz Kılıçdaroğlu'na oy veriyoruz' denmiştir. Bu bilgi herkeste mevcuttur" diye konuştu.

Bu arada CHP Tunceli İl ve Merkez İlçe Başkanlığına parti genel merkezinden Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil imzalı gönderilen faksta, CHP Tüzüğünün 29. maddesi uyarınca; geçerli ve kabul edilebilir bir mazereti olmadan üst üste üç olağan toplantısını yapmaması nedeniyle düşmüş ve boşalmış olan Pertek İlçe Başkanlığına Dursun Yıldız, Çemişgezek İlçe Başkanlığına Veli Öncü, Nazımiye İlçe Başkanlığına Abdullah Kırmızıdağ ve Hozat İlçe Başkanlığına Seyfi Geyik'in atandığı, ilçe teşkilatlarının yeniden yapılandığı belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS