"112 Acil çıldırtıyor: Lütfen bekleyiniz!"

"112 Acil çıldırtıyor: Lütfen bekleyiniz!"

İstanbul'da sabah saatlerinden bu yana "112 Acil Yardım"a ulaşmakta ciddi zorluklar yaşanıyor. Bu servisi arayan acil yardıma ihtiyacı olanlar dakikalarca beklemek zorunda kalıyor.

Yardım isteyen hasta yakınları ya da kazazedeleri "Çağrı karşılayıcılarımız diğer hastalara cevap vermektedir. Lütfen bekleyiniz" mesajıyla karşılaşıyor.

112 Acil Yardım servise yönelen bir abone bugün 8 dakikayı aşan bir süre bu mesajı dinledi, ancak telefon açılmadı.

Hayati önemdeki diğer acil servislerse sorunsuz ve çok hızlı çalışıyor.

Hem 155 polis imdat hem de 110 yangın ihbar hatlarına bakan görevliler telefonları 5 saniyeden daha kısa bir sürede açıyor.

Bu arada İstanbul'un değişik bölgelerinde meydana gelen kaza ve yaralamalı olaylarda polisin devreye girerek ambulans merkezini yönlendirdiği, aboneyle ambulansı buluşturmaya çalıştığı gözleniyor.

Sağlık Bakanlığı, İstanbul 112 Komuta Merkezi telefonlarında yaşanan aksaklık iddialarıyla ilgili teknik inceleme başlattı.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Bugün İstanbul 112 Komuta Merkezimizin telefonlarında yaşanan aksaklık konusunda herhangi bir ihmalin olup olmadığı hususunda Bakanlığımızca teknik inceleme başlatılmıştır" ifadelerine yer verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS