Sağlık Merkezine molotof kokteyli attılar!

Sağlık Merkezine molotof kokteyli attılar!

Sancaktepe Hekimpaşa Aile Sağlık Merkezi'ne yüzleri maskeli yaklaşık 15 kişilik grup, molotofkokteyli ve taşlı saldırıda bulundu. O sırada içeride bulunan vatandaşlar büyük panik yaşadı.

Sancaktepe Merkez Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunan Hekimpaşa Aile Sağlık Merkezi'e yüzleri maskeli yaklaşık 15 kişilik grup, molotofkokteyli ve taşlı saldırıda bulundu.

Göstericilerin attıkları molotofkokteyllerinin ardından sağlık merkezinin dış kapısında ufak çaplı bir yangın meydana geldi.

Bu sırada sağlık merkezinin içerisinde bulunan yaklaşık 10 kişi mahsur kaldı. Korku içinde olayların yatışmasını bekleyen vatandaşlar içerde büyük panik yaşadı.

Olay yerine Çevvik Kuvvet Ekipleri ve Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) sevk edildi. Korsan gösteriyi düzenleyenler ara sokaklara dağılarak izlerini kaybettirdi.

Polis ekiplerinin gelmesiyle birlikte sağlık ocağının içinde mahsur kalanlar hemen dışarı çıkartıldı. Sağlık merkezinde çalışanlar ve hastalardan oluşan grup gözyaşları içinde dışarı çıktı.

Büyük bir panik yaşadıkları gözlenen kadınları, olay yerine gelen polis ekipleri sakinleştirmeye çalıştı. Kadınlardan biri bir şehidin yakını olduğunu belirterek, "Bu vatan bizim, bu bayrak bizim, bu vatanı kimse bölemez" diye bağırdı.

Bir süre olaylara tepki gösteren kadın baygınlık geçirdi. Kadın polis aracıyla hastaneye kaldırılırken, olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi. Olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarını sürdürürken, çevik kuvvet ekipleri ise tedbir amaçlı olarak cadde üzerinde güvenlik önlemlerini arttırdı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS