İlköğretimde gebelik testi!

İlköğretimde gebelik testi!

İstanbul'da 13 yaşındaki ilköğretim öğrencisinin müdür talimatıyla, hademe tarafından gebelik testine tabi tutulduğu iddia edildi.

Kız çocuğu erkeklerle gezdiği gerekçesiyle okul müdürünün talimatıyla dersten çıkarıldı. Temizlikçi tarafından tuvalete götürüldü.

Akşam gazetesinde yer alan Ercan Öztürk imzalı, haberin ayrıntıları şöyle...

Bu okulda gebelik testi var... Büyükçekmece'deki bir ilköğretim okulunda yaşandığı belirtilen olay iddialara göre şöyle gerçekleşti:

7. sınıf öğrencisi E.K. (13), 'erkeklerle çok geziyor' diye kadın hademe tarafından dersten çıkarıldı. Müdür talimatı olduğu gerekçesiyle tuvalete götürüldü. Kıyafeti çıkarılan kızdan gebelik testi için idrar örneği alındı. E.K. olayı ailesine anlattı.

- KIZIMI 'FAHİŞELİKLE' SUÇLADI: Baba Ş.K., Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Dilekçede, 'Kızım müdür Y.K. tarafından Türkçe dersinden çıkartılarak hademe eşliğinde zorla götürüldüğü tuvalette, müdür dışarıda kalmış, kızım darp edilmiş, idrarı alınarak gebelik testi yapılmıştır. Rehberlik öğretmeninin karşı çıkmasına rağmen müdür kızımı fahişelikle suçlamıştır. Tüm öğretmenler de şahittir' dedi.

- İNTİHARA KALKIŞTI: Dilekçenin devamında, 'Bu yapılanların ardından kızım intihara teşebbüs etmiştir. O günden beri de okula gitmemektedir. Çocuğumun psikolojik ve fiziksel olarak hayata tutunması zora sokulmuş olup sorumluların yargı önüne çıkartılarak cezalandırılmasını istiyorum' denildi.

- SORUŞTURMA BAŞLADI: Dilekçe üzerine soruşturma başlatıldı. Baba Ş.K., 'Kızımın ayrıca özürlü olduğunu söylediler. Bunun üzerine hastanelere gittik. Yapılan tetkiklerde kızımın sağlam olduğu ortaya çıktı. Artık o okula gitmek istemiyor. Psikolojik destek almak için gerekli kurumlara başvuracağız'  diye konuştu.

"Kanaatimize göre yalan"

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Avni Sandıkçı şunları söyledi:

"Müfettişler görevlendirildi. Bu tür iddiaların olmadığı tespit edilmiştir. Böyle olunca da dosya kapatılmış. Çocuğun yalan söylediği kanaatine varıldı. Ailenin bu dedikoduyu neden çıkardığına anlam veremedik. Derhal soruşturma başlatacağız. Olayın en ince ayrıntısına kadar soruşturacağız."

"Korkunç bir iftira!"

Cnnturk.com'un
görüştüğü ve adını vermek istemeyen bir veli ise, bütün bu haberlerin karalama kampanyası olduğunu belirterek "Korkunç bir iftira" dedi. Haberden dolayı diğer öğrenci ve velilerin de olumsuz etkilendiğini ifade eden veli, şöyle konuştu: 

"Okulumuz çok iyi ve pırıl pırıl insanlar var, bu korkunç bir iftira. Bir öğretmenle müdür arasında bir sorun oluyor, yargıya intikal eden. Öğretmenin de okuldan uzaklaştırılınca intikam almak için bunu yaptığını düşünüyoruz. Öğretmen intikam almak için aileyi etkilemiş" 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS