LYS de YGS gibi düzgün olacak!..

  1. Yazarlar
LYS de YGS gibi düzgün olacak!..
LYS de YGS gibi düzgün olacak!..

YGS'deki şifre skandalının ardından Türkiye'nin en tartışılan bürokratı haline gelen ÖSYM Başkanı Ali Demir, Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) 22 gün kala sessizliğini bozdu. Demir YGS için "Gelmiş geçmiş en güvenli sınavdı" yorumunu yaptı ve "LYS de YGS gibi düzgün olacak" dedi.

Üniversitelerarası Kurul toplantısına katılan ÖSYM Başkanı Ali Demir Habertürk gazetesinin sorularını yanıtladı..

ÖSYM'nin en güvenilir kurumlardan biri olamaya devam edeceğinin altını çizen Demir, "YGS'de hiçbir adayın haksız bir şekilde öne geçirilmediğini" savundu.

"LYS de YGS gibi çok düzgün bir sınav olacak. YGS'den sonra yaptığımız TUS ve KPDS'deki yöntemle LYS'yi de yapacağız. Kitapçıklar salonda rastgele dağıtılacak ve her aday kendi soru kitapçığının kodunu cevap kağıdı üzerine kodlayacak. İstenilen adaya istenilen sorunun cevabı gibi tartışmalar tamamen ortadan kalkacak" dedi.

Ali Demir, YGS'de yaşanan yedek kitapçık sorununu da kabul etti.

ÖSYM Başkanı, "Baskı hatalarından soru kitapçığı sıkıntısı yaşanmaması için yedek kitapçık sayısını 2 katına çıkardık. Karşılaştığımız sorunların bir kısmı dijital baskının ilk kez uygulanmasından kaynaklandı. Tüm sorunları çözdüğümüze inanıyoruz" diye konuştu.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS