Gürsel Tekin istifa edecek mi?

  1. Yazarlar
Gürsel Tekin istifa edecek mi?
Gürsel Tekin istifa edecek mi?

"Yüzde 30 oy alamazsak istifa ederim" diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin bu kararını uygulayacak mı?

Rotahaber'de yer alan habere göre, CHP'nin seçimlerden yüzde 26 oyla çıkmasının ardından gözler, Gürsel Tekin'e çevrildi.

Gürsel Tekin, mart ayında Beyaz TV'de yayınlanan Dinamit programına katılmış ve Rasim Ozan Kütahyalı ile seçim iddiasına girmişti.

Gürsel Tekin'in "İddia ediyorum, bu seçim herkes için sürpriz olacak" demesi üzerine Rasim Ozan Kütahyalı, Gürsel Tekin'e iddiaya girmeyi teklif etti. Gürsel Tekin "varım" diyerek kabul etti.

İddiayı kaybedenin kazanana takım elbise alacağının kararlaştırılmasının ardından Rasim Ozan Kütahyalı, Gürsel Tekin'in "yüzde 30'un altını başarısız sayarım" demesi üzerine Tekin'e "CHP yüzde 30'un altında kalırsa istifa eder misiniz" diye sordu. Gürsel Tekin ise "Gereğini yaparım neden istifa etmeyeyim" şeklinde cevap verdi.

"Yüzde 40'ın altında kalırsak istifa ederim"

Gürsel Tekin'in bir diğer istifa açıklamasını da Samanyoluhaber'de yapmıştı. Tekin burada yaptığı açıklamada ise CHP'nin yüzde 40'ın altında kalması halinde istifa edeceğini açıklamıştı.

Samanyoluhaber TV'de yayınlanan "Haber Ankara" programına konuk olan Gürsel Tekin, Abdullah Abdulkadiroğlu'nun CHP'nin oy oranını sorması üzerine, "En iyi araştırma benim. Ben vatandaşın duygularını biliyorum. Şu anda yüzde 32-33'ün civarında 4 ay sonra yüzde 40'ı uzak görmüyorum. Yüzde 40 olmazsa istifa ederim. Yükselişi görüyorum" demişti.

İstifa edecek mi?

Gürsel Tekin'in iki ayrı televizyon kanalında canlı yayında yaptığı bu açıklamaların ardından gözler CHP'nin alacağı oy oranına çevrilmişti. CHP ise dün yapılan seçimlerde yüzde 25. 9 oy oranında kaldı.

Şimdi Gürsel Tekin'in milyonlar önünde verdiği sözü tutup istifa edip etmeyeceği merak konusu.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS