'Stockholm sendromu'na AK Parti'den ilk yanıt

  1. Yazarlar
'Stockholm sendromu'na AK Parti'den ilk yanıt
'Stockholm sendromu'na AK Parti'den ilk yanıt

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun AKP’ye verilen oyları "Stockholm sendromu" ile izah ettiği yönündeki iddialara, "AK Parti’ye verilen oy oranlarının bir sendromu olduğunu zannetmiyorum ama şimdi Sayın Kılıçdaroğlu’nun hangi sendrom içinde olduğunu kendisinin hesaplaması lazım. Bunlar seçim yorgunluğu ile söylenmiş sözler" dedi.

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, TBMM'de kaydını yaptırdıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir basın mensubunun, "Sayın Kılıçdaroğlu AKP’nin yüzde 50 oy oranını, ’Stockholm sendromu’’na benzetti, ne diyorsunuz" sorusuna Ergün, şöyle dedi: "AK Parti’ye verilen oy oranlarının bir sendromu olduğunu zannetmiyorum ama şimdi Sayın Kılıçdaroğlu’nun hangi sendrom içinde olduğunu kendisinin hesaplaması lazım. Bunlar seçim yorgunluğu ile söylenmiş sözler. Bir an evvel herkesin seçim yorgunluğunu atması ve daha sağlıklı bir düşünce yapısına kavuşması lazım. Bu yorgunlukla bu seçimler belli ki sağlıklı bir biçimde değerlendirilemiyor. Sağlıklı bir değerlendirmeye ihtiyaç var.

Önce halkın iradesine saygı göstermek lazım. Ne münasebet. Bir banka soygunuyla Türkiye’deki seçimi mukayese etmek, halkın oylarını banka soyguncularının rehin alması karşısında soyguncularına karşı sempati duyan bir kesime benzetmek bunun milli iradeye saygıya alakası var mı? Bu yorgunlukların atılması icap ediyor."

-Meclis’te kayıt işlemleri sürüyor-

TBMM’de kayıt işlemleri sürüyor. CHP Antalya milletvekilleri Osman Kaptan, Arif Bulut ve CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ’da kayıt yaptırdı.


{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS