MHP-Köşk restleşmesi

  1. Yazarlar
MHP-Köşk restleşmesi
MHP-Köşk restleşmesi

MHP ile Çankaya Köşkü arasında restleşme sürüyor. "MHP'nin uzun süre sessiz kalması düşündürücü" eleştirisine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den yanıt geldi. Vatan gazetesine konuşan Cumhurbaşkanı, "Açıklamayı yadırgıyorum" dedi. Üstelik Bahçeli'nin "Cumhurbaşkanı ile görüşmedik" sözlerinin tersine Gül, o dönem MHP'nin üst düzey bir yetkilisi ile görüşme yaptığını açıkladı.

Tarih 20 Mayıs 2011. 12 Haziran seçimleri öncesi CNN TÜRK'te Liderler Zirvesi programı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bizim Sayın Cumhurbaşkanı'yla bir temasımız olmadı. Partimizden birilerinin de görüştüğünü sanmıyorum" dedi.

Bu sözlerden yaklaşık bir ay sonra MHP'den gelen "uzun süre sessiz kalması düşündürücü" eleştirisine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Gül bir görüşmeye ilişkin ayrıntılı bilgi verdi.

Danışmanı Ahmet Sever aracılığıyla Vatan Gazetesi Ankara Temsilcisi Bilal Çetin'in sorularını yanıtlayan Gül, MHP liderinin açıklamasını yadırgadığını söyledi.

Köşk'ten yapılan açıklamada şöyle denildi:

- "MHP ile ilgili kasetler daha ortaya çıkmadan şantaj ve tehdit başladığında o günün üst düzey bir yöneticisi Sayın Cumhurbaşkanı'ndan randevu alıp ziyaretine gelmiştir. "

- "O MHP yöneticisinin konuyla ilgili endişelerini paylaşması üzerine Sayın Cumhurbaşkanı, devletin ilgili birimlerini çağırarak bu konuya özel hassasiyet gösterilmesini ve gerekli önlemlerin süratle alınmasını istemiştir.

Bu yönetici kim?

Peki Devlet Bahçeli'nin olmadı dediği bu görüşmeyi yapan yönetici kim? Bilal Çetin isim vermedi ama Ankara kulislerinde dolaşan iddialara göre o isim partinin eski Genel Sekreteri Cihan Paçacı.

Kaset iddiaları nedeniyle istifa eden yöneticilerden biri olan Paçacı'nın o görüşmeyi Genel Başkan Bahçeli'nin bilgisi dahilinde yaptığı belirtiliyor.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS