'Yaşar Paşa bizi sattı'

  1. Yazarlar
'Yaşar Paşa bizi sattı'
'Yaşar Paşa bizi sattı'

2. Balyoz davasının iddianamesinde çıkan internet yasaklı belgede Hurşit Tolon'un Çetin Doğan, Yaşar Büyükanıt ve Çetin Sayer'i suçlayan sözleri yer aldı.

Harp Akademileri Komutanı orgeneral  Bilgin Balanlı'nın da aralarında bulunduğu 28 sanıklı 2. Ballyoz davasının en önemli delili İnönü Üniversitesi Tarih Bölümü'nde görevli Prof. Dr. S.C.'nin bilgisayarında bulunan bir belge oldu.

Eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral  Hurşit Tolon'a ait olduğu ileri sürülen "Karşı devrimi durduracak hareketi Çetin Doğan'ın boşboğazlığı önledi" sözlerinin yer aldığı belgenin iddianameye girmeyen bölümü Habertürk gazetesinde yer aldı.

Belgede Tolon'un Yaşar Büyükanıt için "Yaşar Büyükanıt yerine Şener Eruygur Paşa'nın kuvvet komutanı olmasını istiyorum. Yaşar Paşa 2. Başkanlığı'nın son senesinde bizi sattı. İdeolojiyi terketti" dediği öne sürülüyor. Aynı belgede Tolon'un Orgeneral Çetin Saner için "sarhoş" Orgeneral Fevzi Türkeri için ise "dönek" ifadelerini kullandığı, "Özkök korkusuyla tavşan oldu" iddiası da var.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS