Şikede ilk itiraf!

  1. Yazarlar
Şikede ilk itiraf!
Şikede ilk itiraf!

Şike soruşturmasında ilk itiraflar İstanbul BB'li İbrahim Akın ile İskender Alın'dan geldi. İki topçunun suçlamaları kabul ettiği, Serdal Adalı'nın Akın'a 150 bin dolarlık at hediye ettiği iddia edildi.

Futbolda şike soruşturmasında ilk itiraflar İstanbul BB’li futbolcular İbrahim Akın ile İskender Alın’dan geldi. Boz Baykuşlar’ın yıldız ismi İbrahim Akın’ın Türkiye Kupası finali öncesinde Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı ile 150 bin dolara anlaştığı ve Siyah-Beyazlı yöneticinin bu para karşılığı futbolcuya Soderone isimli bir at hediye ettiği iddia edildi.

Akın ve Alın’ın yanısıra Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, Asbaşkan Serdal Adalı ve Beşiktaş Güvenlik Müdürü Ahmet Ateş, ‘şike’ suçlamasıyla tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedildi.

Hem gol attı hem atı mı aldı

Önceki gün gözaltına alınan Beşiktaş’ın hocası Tayfur Havutçu, Beşitaş Asbaşkanı Serdal Adalı, Beşiktaş Güvenlik Müdürü Ahmet Ateş ile İstanbul BB’li futbolcular İbrahim Akın ve İskender Alın, soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından tutuklanma talebiyle dün mahkemeye sevkedildi. Akın ve Alın’ın savcıya verdiği ifadede kendilerine yönelik suçlamaları kabul ettiği öğrenildi.

Daha önce ortaya atılan iddialarda Fenerbahçe-İBB maçında gol atmaması karşılığında Kanarya’da 100 bin euro aldığı kaydedilen İbrahim Akın’ın Ziraat Türkiye Kupası Finali öncesinde de Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı ile ‘şike’ için anlaştığı öne sürülmüştü. Dünkü sorgu sonrası Akın’ın, Adalı ile 150 bin dolara anlaştığı ve bu paranın karşılığında da Beşiktaş yöneticisinden Soderone isimli bir at aldığını itiraf ettiği öne sürüldü. Normal süresi ve uzatmaları 2-2 biten finalin sonunda kupayı penaltılarla Beşiktaş kazanırken, İstanbul BB’nin bir golünü de İbrahim Akın atmıştı. Akın takım arkadaşı İskender Alın’ın da kupa finali öncesi Beşiktaş’tan transfer sözü aldığını söylediği iddia edildi.

Şike parasıyla adak


Futbol yürütülen şike soruşturmasının kilit isimlerinden biri olan ve savcının tutuklanmasını talep ettiği İstanbul BB’li futbolcu İbrahim Akın’ın şike karşılığı alacağı parayla adak kurbanı kestireceği savunuldu. Şike operasyonunda telefonları dinlenen Akın’ın, Fenerbahçe’ye gol atmaması karşılığında Kanarya’dan alacağı 100 bin dolar paradan harcayarak, ‘Koç Baba Türbesi’nde adak kestireceğini söylediği iddia edildi.


Kaynak: Radikal gazetesi
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS