Gözaltına itiraza polis dayağı

  1. Yazarlar
Gözaltına itiraza polis dayağı
Gözaltına itiraza polis dayağı

İzmir'de kimlik göstermediği için gözaltına alınmak istenen Fevziye Cengiz, polise direnince önce karakolluk sonra hastanelik oldu.

İzmir Karabağlar'da 16 Temmuz Cumartesi gecesi eşiyle birlikte bir müzikholde eğlenmeye giden kadının hayatı kâbusa döndü. İddiaya göre olay şöyle gelişti: Tekstil firmasında çalışan, 8 yaşında bir kız çocuğu annesi Fevziye Cengiz (37), eşi Murat Cengiz (40) ile birlikte Karabağlar'daki bir müzikhole eğlenmeye gitti. Bu sırada rutin kimlik kontrolü yapan resmi üniformalı ve sivil polisler müzikhole geldi. Genç kadın, kimlik kontrolü yapan polise kimliğinin yanında olmadığını söylerken, eşi kimliği almak için otomobile gitti. Bu sırada polis, diğer kişilerle birlikte genç kadını gözaltına almak istedi. Duruma itiraz eden kadına iddiaya göre polis tokat attı ve ellerine kelepçe vurarak ekip arabasına bindirdi.

Polis: biz şikâyetçiyiz

Polislerin, eğlence yerindeki birkaç kişiyle birlikte kendisini Karabağlar Polis Karakolu'na götürdüğünü anlatan Fevziye Cengiz, "Dayak karakolda da 10 dakika sürdü. İki polis beni yere fırlatarak tekme ve yumruk attı. Biri de izliyordu. Ben yapmayın dedikçe, 'dayak cennetten çıkmadır' dediler ve vurdular" dedi. Olayın ardından pazar sabahı genç kadın savcılığa giderek, iki polis hakkında suç duyurusunda bulundu. Emniyet yetkilileri ise "Aşırı alkollü olan, garson ve konsomatris olarak çalışan Fevziye Cengiz, polislere ağır hakaretler ederek kimlik ibraz etmemiştir. Polise mukavemet etmiş ve saldırmıştır. Yüzündeki izler zorla götürülürken oldu. Tırnaklarıyla kolundan yaraladığı iki polis arkadaşımız kendisinden şikâyetçi olmuştur" açıklaması yaptı.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS