CHP'de Akkiraz bombası

CHP'de Akkiraz bombası

CHP milletvekili Sabahat Akkiraz seçim öncesi CHP şarkısını okumak istememiş. Milliyet gazetesi yazarı Ali Eyüpoğlu yazdı.

12 Haziran seçimleri öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun popçuların CHP’nin seçim şarkısını okumaktan çekindiklerine dair yaptığı o açıklamadan sonra birçok insan gibi ben de çok merak etmiştim o korkak şarkıcıların kimler olduğunu...

Ama o günlerde ne Kılıçdaroğlu açıkladı o isimleri ne de olayın bir numaralı muhatabı Onur Akın...

‘2. Antalya Televizyon Ödülleri’nde karşılaştığımızda bayağı sıkıştırmıştım Onur Akın’ı, ama “Yakışmaz bana” deyip Kılıçdaroğlu gibi o da o isimleri açıklamamıştı.

Onur Akın’ın isim vermediğini, ama “Hepsi popçu değil, türkücü de var aralarında” demekle yetindiğini yazmıştım 7 Şubat 2011 tarihinde. Onur Akın, CHP’nin seçim şarkılarını okuması için öneri götürdüğü isimleri açıklamaya yanaşmayınca tek bir yol kalıyordu geriye, o da bu konuyu unutmak...

En azından kendi adıma öyle  yaptım... Ancak birkaç gün önce, o zaman bu olayın bizzat içinde olanlardan biri, hiç beklemediğim bir anda kaçırdı ağzından baklayı...

“Onur Akın, bizi es geç”

Söyledikleri de kelimesi kelimesine şu:
“Onur Akın, o türküyü Sabahat Akkiraz’ın sesine uygun olarak yaptığı için ilk teklifi de ona götürdü. Sabahat Akkiraz’ın kardeşi ve menajeri Hasan Akkiraz’a iletti isteğini. Hasan Akkiraz, teklifi ablasına ilettikten sonra Onur Akın’a şu yanıtı verdi: ‘Es geç bizi... Ablam, ‘Bizi karıştırmasın’ dedi. Piyasa popçularından biri yapsa bunu Onur’un o kadar ağrına gitmezdi, belki de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile paylaşmazdı bile bunu... Çok güvendiği Sabahat Akkiraz, kabul etmeyince CHP’nin seçim şarkısını okumayı, ‘B Planı’ yürürlüğe girdi. Onur, sesi Sabahat Akkiraz’a çok benzediği için Nilüfer Sarıtaş’a okuttu CHP’nin seçim şarkısı ‘Ak Dediler Kara Çıktı’yı... Seçimden önce CHP’nin seçim türküsünü okumaktan kaçınan Sabahat Akkiraz şimdi CHP milletvekili.”

Duyduklarımın karşısında şaşırmadım dersem, yalan olur.
Ufak çaplı şoku atlatır atlatmaz şunu sordum:
Kılıçdaroğlu, bunu bile bile mi Sabahat Akkiraz’ı aday gösterip milletvekili yaptı?
Aldığım yanıt şuydu:
“Orası bana karanlık, ama Kılıçdaroğlu, ‘Sadece popçular değil, türkücüler de vardı’ dediğine göre Sabahat Akkiraz’ın CHP’nin seçim şarkısını okumaya ‘hayır’ dediğinden haberdar olma ihtimali yüksek.”

Ünlü siyasetçilerimizden Süleyman Demirel’in kulakları çınlasın...
O olsa ne derdi böyle bir durumda?
“Dün dündür, bugün bugündür. Siyasette böyle şeyler olur kardeşim!”

CEM UZAN’IN NEZ’i ÇiFTLiĞiNE KAPATMASI DA ‘YALAN’ OLDU!

Hayli zamandır yoktu ortalıkta. ‘Nez Zamanı’ adlı bir single çıkardı. Nez’in o single’ın promosyonu için çıktığı radyoda söyledikleri yüzünden günlerdir yıkılıyor medya.
İddia o ki Nez, radyoda, “Cem Uzan beni uçakla götürüp, 1.5 ay çiftliğine kapattı. O çiftlikte eşi benzeri olmayan bir albüm yaptım” dedi.
Cem Uzan adına avukatı Ferhat Ünalan’ın, “Baştan sona hayal ürünü, gerçek dışı ve iftira. Cem Uzan’ın, Nez’le tanışıklığı bile yok. Ayrıca o çiftliğe uçakla gitmek de mümkün değil” deyip, Nez hakkında 100 bin liralık tazminat davası açacaklarını açıkladıktan sonra işte Nez’in geldiği nokta:
“Açıklamalarım çarpıtıldı. Gazetelerde çıkan o talihsiz haberin hiçbir aslı yok. Ben öyle bir şey söylemedim.Aslında basının da suçu yok. Çünkü gazeteler, konuk  olduğum radyo tarafından yapılan basın açıklamasını kullanmış.”
Sizin anlayacağınız geride bıraktığımız haftaya damgasını vuran ‘en seksi haber’lerden biri daha ‘Yalan’ oldu.

KANALA CEZA VAR, AMA TEHDiTÇiYE YOK

Hatırlarsanız Osman Ziya Açıkel sunuculuğunu yaptığı TGRT Haber’de ‘Ekonomi Kulisi’ programında çıktı birilerine şöyle bir tehdit savurdu: “Bir kurum hakkında sağda solda negatif kötü niyetli yaklaşımlar sergileyen bir bey var.
Hele şu Bakanlar Kurulu kurulsun. Bir gideyim Başbakan’a ‘Hayırlı olsun’ diyeyim. Ondan sonra aleyhte konuşmak neymiş bu beyefendiyle hesaplaşacağız. Artık çok şey değişti. Ne operasyonlar göreceğiz. Demir parmaklıklar ardında kimlerin olduğunu göreceğiz. Arkadaşın da zaten iki çocuğu var, babalarından uzun süre uzakta kalmasalar iyi olur.”
Aradan aylar geçti ve şikayetler üzerine konu yu ele alan RTÜK, TGRT Haber’e ‘uyarı cezası’ verdi.
T V tarihine kara bir leke olarak geçen olayın kahramanı ceza aldı mı?
Hayır...
Çünkü RTÜK’ün böyle bir yetkisi yok.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS