Yaşar Büyükanıt ifadeye çağırıldı

Yaşar Büyükanıt ifadeye çağırıldı

Cumhurbaşkanlığı’nın internet sitesine Cumhurbaşkanı Gül, Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyükanıt ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ı hedef alan hakaret içirikli yazılar gönderen Bülent Özperçin hakkında, 7 aydan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Abdulvahap Yaren tarafından hazırlanan iddianamede, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği’nin 6 Mayıs’ta Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne suç duyurusunda bulunduğu ve suç duyurusunun Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildiği belirtildi.

İddianamede, yapılan suç duyurusunda Cumhurbaşkanlığı’na ait internet sitesinin forum bölümüne gönderilen bir mailde “Sizin gibi s.....’a güvenmekle ahmaklık yaptım. Ama vicdanen hala bu ülkede terör varsa sorumlusu siz realist Müslümanlar. Bu yüzden salak Taner Yıldız veya Gül’ün dostu işini tam bitirmeyen şe...Yaşar Büyükanıt’tan birini yollayın size memlekette gezen 20 tane Ergenekoncuyu söyleyeyim. Şehit askerlerin hatırına sizin gibi realist s... ‘dan hiç beklentim yok. Sakın akıllı olduğunuzu sanmayın o zalim şerefsizlere vicdanen göz yumamam o kadar. 2 saat içinde tel mesaj atın yoksa yarını beklemem. Güle’de söyleyin herkesin yaptığı i...yanına kar kaldı ne haber” şeklinde ifadelirin yer aldığı anlatıldı. Kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret suçundan şüpheli Bülent Özperçin hakkında ise “hakaret” suçundan 7 aydan aydan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Davanın görüleceği Ankara 4. Sulh Ceza Mahkemesi ise müşteki Yaşar Büyükanıt’ın talimatla ifadesinin alınması için İstanbul 6. Sulh Ceza Mahkemesine çağrı kağıdı çıkarılmasını talep etti.

Büyükanıt’ın 28 Kasım 2011’de duruşmada hazır olması halinde ifadesi alınacak.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS