BDP'li imam aşk kaçamağında yakalandı

  1. Yazarlar
BDP'li imam aşk kaçamağında yakalandı
BDP'li imam aşk kaçamağında yakalandı

Bodrum'da aşk yaşayan BDP'li Bengi Yıldız'dan sonra, bir isim daha aşk kaçamağında yakalandı.

BDP’nin ‘demokratik özerklik’ ten sonra ilan ettiği sivil itaatsizlik eylemleri kapsamında camiler dışında Cuma namazları kıldıran ‘sivil imam’ Übeydullah Özmen, Bodrum'da sevgilisiyle yakalandı.

Übeydullah Özmen, bölgede aktif olan Anadolu Din Adamları Derneği Başkanı (ADA-DER) derneğinin başkanı. Bengi Yıldız’ın fotoğraflarını da ortaya çıkaran Takvim gazetsinin haberine göre evli olan Özmen, Ş.Ç. isimli bir kadınla Ağustos ayını Bodrum’da geçirdi.

İddialara göre Übeydullah Özmen'in başkanı olduğu Anadolu Din Adamları Derneği’nin PKK tarafından kurulan ve BDP ile ‘sivil itaatsizlik, demokratik özerklik gibi konularda işbirliği yapan bir dernek. Derneğin faaliyet alanı ise, BDP'nin İslamiyet'e karşı bir parti olmadığı izlenimini vermek ve partiye kazanımlar sağlamak olarak gösteriliyor.

Kürt tabanında İmamlar Derneği olarak bilinen oluşum, alternatif cuma namazlarının düzenleyicisi. ADA-DER, Kürtçe namaz, Kürtçe hutbe, Kürtçe ezan, Kürtçe mevlit konularında faaliyet gösteriyor. Dernek üyesi 5 bin imam cenaze, taziye, düğün, sünnet gibi etkinliklerde programlar düzenliyor.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS