Multipl miyelom hastalığı ve kemik iliği nakli

Multipl miyelom hastalığı ve kemik iliği nakli

CNN TÜRK’te, 4 Mart Pazar günü saat 16.00’da Leyla Ataman Check-Up’ta, Acıbadem Kayseri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Turgut Aydın, Memorial Ataşehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Arda Lembet ve Memorial Şişli Hastanesi Kemik İliği Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Mustafa Çetiner’i konuk ediyor.

Programda; tüp bebek tedavisi, riskli gebelikler, Multipl Miyelom Hastalığı ve tedavisinde uygulanan kemik nakli konuları ele alınıyor.


Leyla Ataman programın ilk bölümde, Acıbadem Kayseri Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Turgut Aydın’ı ağırlıyor. Aydın, tüp bebek yöntemine hangi durumlarda başvuruluyor, kimler bu yöntemle çocuk sahibi olabiliyor, kaç çeşit uygulama bunuyor ve nasıl hazırlanmak gerekiyor, tüp bebek için yaş sınırı var mı gibi sorulara yanıt veriyor.


Check-Up’ın ikinci bölümünde ise, Memorial Ataşehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Arda Lembet, erken doğum neden olur, belirtileri neler, tekrarlayan düşüklerin sebebi ne, erken doğum nasıl engellenmeye çalışılıyor sorularına cevap veriyor.


Programın son bölüme ise, Memorial Şişli Hastanesi Kemik İliği Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Mustafa Çetiner konuk oluyor. Çetiner, Multipl Miyelom Hastalığı nedir, kimlerde, hangi belirtilerle görülüyor, hastalığın tanısı nasıl konuluyor ve nasıl tedavi ediliyor sorularına ve daha fazlasına Check-Up’ta yanıt veriyor.


Leyla Ataman’ın sunduğu Check-Up, Pazar günü 16.00’da CNN TÜRK’te ekrana geliyor.


YAYIN TARİHİ: 4 MART 2012 / PAZAR


YAYIN SAATİ: 16.00

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS