cnn türk tv

  1. TV CNN TÜRK
  2. Ekran Yüzleri

Elif Özgen

1984'te Antalya'da doğdu. 2002'de Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesi'ni bitirdi. 2002-2007'de İstanbul Bilgi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü'nde burslu okudu, aynı zamanda Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü'nde yandal yaptı. Akademik hayatına Bahçeşehir Üniversitesi'nde Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde burslu Yüksek Lisansı'yla devam etti.

Habercilik macerası 2006 yazında okul panosunda gördüğü “ 'Dış Haber'e stajyer aranıyor” ilanıyla başladı. 2006 Mayıs-Kasım tarihlerinde SKY Türk'te staj yaptı. 2006 Kasım'ında CNN TÜRK Dış Haberler Bölümü'nde başlayan stajı 8 ay sürdü. 2007 Temmuz'da CNN TÜRK'ten ayrıldı. Profesyonel meslek yaşamına Kanal 24'te Dış Haberler Bölümü'nde başladı. 4 yıl boyunca muhabirlik, editörlük, prodüktörlük , gece ve dünya bültenlerinde sunuculuk yaptı.

CNN TÜRK'e dönüş tarihi 2011 yılının Ağustos ayı oldu. Dış Haberler Muhabiri olarak göreve başladı. O günden itibaren dünyanın pek çok derdine yerinde tanık oldu. CNN TÜRK adına, devrim gerçekleştikten 2 hafta sonra Libya'ya gitti. Kaddafi'nin ölümünün ardından bölgeyi ilk görüntüleyen ekipte yer aldı. 2013 Ağustos'unda 3 Temmuz darbesi ile Nahda ve Adeviye Meydanları'na müdahalenin ardından Mısır'ın başkenti Kahire'de görev yaptı.  2012 Kasım'ında ve 2014 Temmuz'unda İsrail-Hamas çatışmalarını izlemek için  bombardıman altındaki Gazze'ye gitti. 2014 Eylül'ünde Kobani'deki çatışmaların yoğunlaşması sonrası sınırdaki göç dalgasını Suruç'ta takip etti. 2015 Mayıs'ında Rohingya Müslümanlarının yaşadıklarını haberleştirmek için Endonezya ve Malezya'da görev yaptı.

Mesleği gereği farklı coğrafyalarda pek çok olayı ve insan hikayelerini takip etti. Bir süre sonra o coğrafyaların hikayelerini de merak etmeye başladı. Seyahat notlarını biriktiriyor, seyahat temalı kişisel internet sitesinde paylaşıyor. cnnturk.com 'da gezi ve kültür-sanat yazıları yazıyor.

 

 

ekran yüzleri

tüm programlar

 
LG
MD
SM
XS