Google sizi "Küçük Nemo" ile tanıştırıyor

Google sizi "Küçük Nemo" ile tanıştırıyor

Winsor McCay için özel bir logo (doodle) hazırlayan Google, ünlü karikatüristin en önemli eserinin doğum gününü kutladı.

Bugün Google, yaptığı ilginç doodle ile ünlü karikatürist  Winsor McCay'in "Küçük Nemo Hayaller Diyarında" adlı eserinin 107. doğum gününü kutluyor.

Bu ilginç doodle, "Küçük Nemo, Google diyarında" ismini taşıyor. Her animasyon bandının bitiminde, sağ alt köşede çıkan oku çekerek bir sonraki banda geçiliyor ve Google ana sayfası giredek uzuyor.

Animasyonda, uyurken yatağından düşen Küçük Nemo, Google diyarında, arama devinin her bir harfinin kontrol ettiği ayrı bantları dolaştıktan sonra, tekrar yatağına dönüyor.

Winsor McCay kimdir?

Winsor McCay, 26 Eylül 1869 yılında doğan Amerikalı bir karikatüristtir.

Winsor McCay, 1905 yılında çizmeye başladığı Little Nemo (Küçük Nemo) adlı karikatür karakteri ile tanınmaktadır.

Doodle hakkında

"Doodle" olarak nitelendirilen özel tasarımlı logolar, 1999 yılından bu yana Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından kullanılıyor. Doodle uygulamaları, dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek dikkati çekmeyi amaçlıyor.

İnternet kullanıcıları, bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye, konuya özel daha ayrıntılı bilgilere erişebiliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS