İsrail'e 44 milyon siber füze atıldı!

İsrail'e 44 milyon siber füze atıldı!

İsrailli yetkililer, Gazze bombardımanı başladıktan bu yana devlete ait resmi sitelere 44 milyon saldırı olduğunu, ama bunlardan sadece birinin başarılı olduğunu duyurdu.

Maliye bakanı Yuval Steinitz, tek bir hack'leme girişiminin başarılı olduğunu duyurdu ancak bu sitenin hangi site olduğunu açıklamadı.

Bakan yine de sitenin 10 dakika içerisinde yeniden açılıp işlevini sürdürmeye devam ettiğini ekledi.

Bakanlığa göre saldırıların çoğu savunmayla ilgili sitelere yönelik oldu.

Bakanlık, İsrail cumhurbaşkanının sitesine 10 milyon, Dışişleri Bakanlığı'na 7 milyon ve İsrail başbakanı Binyamin Netanyahu’nun sitesine de 3 milyon saldırı girişimi olduğunu duyurdu.

Maliye bakanlığı sözcüsü Reuters’a yaptığı açıklamada saldırıların dünyanın dört bir yanından yapıldığını, ama çoğunun İsrail içinden ve de Filistin topraklarından geldiğini belirtti.

Toplu hack'leme eylemlerinde bulunmakla ünlü olan Anonymous tarafından internet ortamında yayınlanan bir video mesajında, “Biz Gazze ve diğer bölgelerdeki insanların maruz kaldığı kötü muameleye misillemede bulunmak amacıyla İsrail sanal alemine ait olan tüm internet sitelerini vuracağız” dendi.

Anonymous, aralarında İsrail’in önde gelen finans kurumlarından Bank of Jerusalem’in de bulunduğu 700 İsrail özel ve kamu sitesini kapattırdığını ya da veritabanını sildiğini duyurdu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS