Sosyal medyada "Kimliğini göster" dönemi!

Sosyal medyada "Kimliğini göster" dönemi!

Çin'de sosyal paylaşım sitelerine gerçek kimlik bilgilerini onaylatmayanlar, artık internet üzerinden görüşlerini paylaşamayacak.

Pekin'de düzenlenen Sosyal Paylaşım ve Mikroblog denetimi adlı konferansta yapılan açıklamada, 16 Mart 2012 tarihinden itibaren Çin'de mikroblog kullanıcılarının gerçek kimlik bilgilerini girmeden görüş paylaşımının engelleneceği belirtildi.

Kimlik bilgileri onaylanmayan kullanıcıların sadece sitelerin içeriğinden faydalanabileceği, yazılı veya görsel içerik paylaşamayacağı belirtilen forumda, Pekin Enformasyon Ofisi yetkilisi, "Mikroblog siteleri üzerinden fikir ve yorum paylaşımında gerçek kimlik bilgilerinin kayıt altına alınma zorunluluğunun sosyal medya alanındaki gelişimin daha kontrollü ve sağlıklı işlemesine yardımcı olacağını" savundu.

Mikroblog site yöneticileri, hesap bilgilerinin kişilerin isteği dışında kullanılması durumunda oluşacak güvenlik problemlerini önlemek adına telefondan kısa mesaj yoluyla bilgilerin otomatik olarak silinmesi gibi tedbirler alınacağını kaydediyor.

Ülkedeki 250 milyon mikroblog kullanıcısından ortalama yüzde 25'inin gerçek kimlik bilgilerini onaylatmak için başvurduğu ifade ediliyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS