Beşar Esad'ın e-posta şifresi 12345'miş!

Beşar Esad'ın e-posta şifresi 12345'miş!

Anonymous, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın e-postasını hack'lediklerini ve Esad'ın e-posta şifresinin 12345 olduğunu açıkladı.

Dünyanın dört bir yanındaki hacker'ların oluşturduğu "haktvist" grubu Anonymous, koltuğunu kaybetme tehlikesi yaşayan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın elektronik posta adresini hack'lediklerini açıkladı.

Hack işlemi için fazla uğraşmadıklarını açıklayan grup, Esad'ın ofis hesabının şifresini sadece tahmin ederek bulduklarını ve e-posta adresini ele geçirdiklerini belritti.

Anonymous, Esad'ın şifresinin "12345" olduğunu da kamuoyuna duyurdu.

"12345! şifresi 2011 yılında yapılan bir çalışmada dünyanın kullanılan en kolay tahmin edilebilir ikinci şifresi seçilmişti.


Anonymous, Esad için çalışan 78 kişinin daha e-postasına ulaştıklarını da belirterek bunların çoğunun şifresinin "12345" olduğunu da duyurdu.


Hacklenenler arasında Esad'ın basın danışmanı Bouthaina Shaaban da yer alıyor.

Shaaban'ın e-posta adresinden Esad'ın ABC röportajı ile ilgili detaylara da ulaşıldı.


Haaretz'in ele geçirdiği e-postalara göre Suriye'nin Birleşmiş Milletler'deki basın ataşesi Şerazat Caferi Amerikan medyasının hangi konularla ilgilendiği konusunda Esad'ın danışmanlarını uyarıyor. Caferi Amerikan medyasının Suriye'nin kendi vatandaşlarını bombaladığı üstünde durduğunu belirtiyor. Bu noktada geçmişte bazı "hatalar" yapıldığından bahsedilmesi gerektiğini söyleyen Caferi buna gerekçe olarak polis güçlerimizin yeterince organize olmadığının söylenmesini tavsiye ediyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS