Fotoğrafta istenmeyenleri tek tuşla kaldır!

Fotoğrafta istenmeyenleri tek tuşla kaldır!

Dünyaca ünlü bir anıtın önünde arkadaşınızın görüntüsünü çektiğiniz sırada sürekli olarak fotoğraf karesine giren insan ve araçların görüntüleri artık size zaman kaybettirmeyecek.

Kamera ve cep telefonları için görüntüleme teknolojileri, uygulamalar ve mühendislik hizmetleri veren Scalado Inc. adlı İsveç şirketinin bulduğu yeni nesne kaldırma teknolojisinin ürünü olan "remove" (kaldır) uygulamasıyla artık arkadaşınızın görüntüsünü çekmek için araçların geçmesini bekleyerek zaman kaybetmekten kurtulabileceksiniz.

Kameradaki "remove" işlevi, 5-6 görüntüyü peşpeşe çektikten sonra görüntüleri analiz ediyor ve istenmeyen detaylardan arındırılmış bileşik bir görüntüyü otomatik olarak yaratıyor. Bunun da ötesine geçen remove uygulaması, fotoğraf karesindeki potansiyel istenmeyen nesneleri belirleyerek daha parlak hale getiriyor ve size sadece bir tuşa basarak bunlardan kurtulma seçeneği sunuyor.

Elektronik dünyasından haberler veren engadget.com sitesinin haberinde, remove uygulamasının, dünyadaki cep telefonu ve telekom sektörünün önde gelen firmalarının son teknoloji ürünlerinin yer alacağı, 27 Şubat-1 Mart günleri arasında İspanya'nın Barselona kentinde yapılacak olan Mobile World Congress fuarında tanıtacağı bildirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS