Bütün Mac'ler iPad gibi olacak!

Bütün Mac'ler iPad gibi olacak!

Apple geliştiricileri tekrar harekete geçti. Mac kullanıcıları hayallerindeki işletim sistemi ve masaüstü arayüzü deneyimini bu yaz Mac OS X Versiyon 10.8: Mountain Lion sayesinde yaşayabilecek.

Bugün 8.30'da Mac OS X Versiyon 10.8:Mountain Lion'un önizleme sürümü Apple'ın uygulama geliştiricileri için yayınlandı.


Özellikle alt kısımdaki uygulama tabıyla ilgili birçok yeni özellik barındıran Mountain Lion, Mac kullanıcılarına hayatı kolaylaştıracak seçenekler sunacak.


Bundan sonra Mac'deki program ve uygulamalar iPhone ve iPad'deki uygulamalarla senkronize olarak çalışacak. Aynı zamanda masaüstünüzden bilgisayarınızı iPhone'unuzla senkronize ederek mesaj gönderebileceksiniz.


Temmuz 2011 de yayınlanan OS 10.7 Lion'u, Mac kullanıcılarının yüzde 30'u hala kullanıyor. Geriye kalan kesim ise bir önceki Snow Leopard sürümünü kullanıyor. Yeni sürüm Mountain Lion'un getirdiği yeni özellikler sayesinde büyük ilgi görmesi bekleniyor.


Yeni sürüm iPad'e benzer özellikler taşıyor. Bu da Apple Ailesi'nin tek bir işletim sistemi altında birleşeceği düşüncesini akla getiriyor. 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS