Jeremy Lin "kapak" oluyor

Jeremy Lin "kapak" oluyor

Knicks'te yarattığı etkiyle ülkenin ve dünyadaki birçok basketbol çevresinin ana gündem maddesi hâline gelen Jeremy Lin, popüler basketbol oyunu 2K serisine kapak oluyor.

NBA’de son bir aya damga vuran Jeremy Lin fenomeni büyümeye devam ediyor. New York Knicks’in galibiyet serisi yakaladığı periyottaki performansıyla dünya genelinde ün kazanan Lin, gelecek sene 2K13’ün kapağında yer alabilir.


Son üç yılda Electronic Arts’ın ünlü oyunu NBA Live’ın piyasadaki egemenliğini yıkan 2Ksports, uzun süredir oyunun kapağında efsane oyunculara yer veriyordu. 2012 ve 2011’de Michael Jordan’ı kullanan oyun firması, milenyumun başlarında Allen Iverson, Ben Wallace ve Shaquille O’Neal gibi isimleri tercih etmişti.


Ünlü video koordinatörü Michael Pachter ise konu hakkında, “Eminim ki iki firma da Lin’in peşinden gidecektir 2k’nın Sega’dan beri süregelen geleneği var ve New York’ta ikamet ediyorlar. Lin büyük bir hikaye, Okyanusya pazarı ve dünyanın her yerinde oyunu çok daha fazla miktarda satabilirler. Teklif savaşları yaşanacaktır. Elbette bu 2K için olumsuz bir yön ama EA çok şey kazanabilir” ifadelerini kullanıyor.


Lin, bu kadar popüler geçen dönemin ardından halihazırda Time ve Sports Illustrated’a kapak olmuştu.

Kaynak: Eurosport 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS