Nokia'nın yeni Lumia'ları

Nokia'nın yeni Lumia'ları

Nokia’nın MWC’de tanıttığı yenilikleri arasında öne çıkanlar arasında Windows Phone'lu Lumia serisinin en ekonomik üyesi yeni Nokia Lumia 610, ABD dışında bazı pazarlarda tanıtılan ödüllü Nokia Lumia 900 tanıtıldı.

Nokia, Mobile World Congress’te yeni cihaz, servis ve ortaklıklarını duyurarak 2012’de yeni stratejisini uygulamaya hızlı bir şekilde devam edeceğini gösterdi. Yeni strateji dahilinde Nokia temel akıllı telefon platformu olarak Windows Phone’u benimsemiş, diğer telefonlarında önemli değişikliklere gitmiş ve Lokasyon ve Ticaret iş biriminin kurulmasıyla lokasyon bazlı servislerin önemini artırmıştı.


Nokia CEO’su Stephen Elop şöyle konuşuyor: “Bir yıl önce Nokia’nın mükemmel mobil cihazlar yaratma yolculuğunda yeni bir strateji benimsediğini duyurduk. Bugün dördüncü Lumia cihazımız, daha akıllı mobil telefonlarımız ve yeni servislerimizle Nokia’nın iş süreçlerini nasıl hızlandirabileceğimizi gösterdik.”


Lumia portföyü ve pazarı genişliyor

Nokia, Lumia serisi içindeki en ekonomik telefon olan Nokia Lumia 610 ile Nokia Windows Phone işletim sistemli ürün portföyünü genişletmenin yanı sıra oldukça beğeni toplayan Lumia 900’ün ABD dışındaki pazarlarda da tanıtılmasını hedefledi.


Lumia ve Windows Phone deneyimine ekonomik bir geçiş yapmak isteyen gençleri hedefleyen Nokia Lumia 610, sosyal ağlar, internet, müzik, oyunlar ve navigasyonun yanı sıra Windows Phone Marketplace’te yer alan binlerce uygulamaya kolay erişim sağlıyor. Dört canlı renkte sunulan cihazın fiyatı vergiler hariç 189€ olarak duyuruldu. Nokia Lumia 610’un 2012’nin ikinci çeyreğinde piyasaya çıkması bekleniyor.


Ocak ayında tanıtılan Nokia Lumia 900, 42.2 Mbps’yi aşkın hızlara kadar çıkabilen Çift Taşıyıcı HSPA sistemi kullanıyor. Telefonun 4.3 inç ClearBlack AMOLED ekranı ve yüksek kapasiteli bataryası ile üstün içerik deneyimi dünyanın dört bir yanında daha fazla ülkede sunulacak.


Nokia başlı başına bütünleşik bir e-okuma deneyimi sunan Nokia Reading’i de etkinlikte tanıttı. Nokia Reading yeni kitap ve sesli kitapları okumayı kolaylaştırıyor ve pek çok dilde içeriğe ve kapsamlı bir kataloğa çevrimdışı erişim imkanı sunuyor.


Nokia, Mobile World Congress’te yapılan tanıtımlar ile, beğeni toplayan Lumia 710, Lumia 800 ve Lumia 900’ün planlanandan önce yaptığı dünya tanıtımını bütünleştirmiş oldu.
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS