Günde 850 bin Androidli telefon aktive ediliyor

Günde 850 bin Androidli telefon aktive ediliyor

Google'ın kıdemli başkan yardımcısı Andy Rubin, Barcelona'da yapılan Mobil Dünya Kongresinde her gün 850 bin Android sistemli telefon aktive edildiğini duyurdu.

Google'ın Android işletim sistemi bir yılı aşkın süredir dünyanın en popüler işletim sistemi olma yolunda ilerliyor.

Google'ın kıdemli başkan yardımcısı Andy Rubin, Pazartesi Barcelona'da yapılan Mobil Dünya Kongresi'nde günde 850 bin Androidli telefonun aktive edildiğini duyurdu.

Aralık 2010'da bir günde yaklaşık 300 bin Android telefonu aktive edilirken, Haziran 2011'de bu rakam 500 bine çıktı. Aralık 2012'de ise, bir günde aktive edilen Android telefonu sayısı 700 binlere kadar yükseldi.

Andy Rubin konferansta, şirketin yıllık büyüme oranının yüzde 250'den fazla olduğu açıkladı. 2008'den bu yana 300 milyondan fazla Android sistemli cihazın aktive edildiğini belirten Rubin, 800'den fazla değişik Android'li tablet ve telefon modelinin başarıyla satıldığını konuşmalarına ekledi. 

Rubin, Google'ın Android Market'inde de 450 binden fazla uygulama bulunduğunu, uygulama sayısının geçen yıldan bu yana 150 bin arttiğini belirtti. Android Market'ten her ay bir milyardan fazla uygulama indirildiğini açıklandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS