THY'nin resmi sitesi hacklendi

THY'nin resmi sitesi hacklendi

Havacılık iş koluna grev yasağı getiren kanun teklifinin TBMM'nin gündemine geleceği haberi üzerine, gece saatlerinde başlayan eylemlere bir yenisi eklendi. Grev kararının kaldırılmasına tepki gösteren RedHack, Türk Hava Yolları'nın (THY) resmi internet sitesini hackleyerek yasağı protesto etti.

Redhack'in twitter hesabından yapılan açıklamada greve destek amacıyla yapılan eylem, "THY sitesinde ilaçlama" denilerek duyuruldu.

RedHack twitter hesabında şunlar da ifade edildi:

"Bizleri sevdiklerimize ulastiran THY markasi veya ucaklari degil, emekçileridir..."

"Şu Anda THY online bilet alamazsaniz cünkü THY'nin online bilet satis engeli var:)) http://www.turkishairlines.com #grevhakkimadokunma"

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, grevle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. THY'nin internet sitesine yönelik düzenlenen siber saldırı ile ilgili soruya Yıldırım, "Bu olay da çok yeni, henüz altyapıyı tahrip edecek, kullanılmaz hale getirecek sonuç doğurmuş değil, ilgili internet servis sağlayıcı kuruluş gerekli önlemleri aldı. Üzerinde çalışıyorlar, koruyucu önlem alıyorlar şu anda iş bırakma eyleminden daha etkin bir sonuç doğurmamıştır" cevabını verdi.


{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS