CNN TÜRK'e ödül

CNN TÜRK'e ödül

Tüm Sağlık Sen, 2011 yılında sağlık çalışanlarının sorunlarını kamuoyuna ulaştıran basın mensuplarına ödül verdi. CNN Türk de, törende ödül aldı.

Tüm Sağlık Sen Basın Ödülleri törenine çok sayıda basın mensubu katıldı. Törende, CNN Türk Muhabiri Büşra Arslantaş da ödüle layık görüldü.

Tüm Sağlık Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, törende yaptığı konuşmada, sağlık çalışanlarının huzursuz ve tedirgin olduğunu belirterek, “Aile hayatlarında sıkıntılar yaşanmakta ve boşanmaların sayısı her geçen gün artmakta. Yıl içinde yapılan haberlerde sizler de bu sorunları kamuoyuna taşıdınız.“ diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının sorunlarına değinen Erözgün, kurumlar arasında ücret farklılığı yaşandığını belirterek, “Kurum içinde de meslekler arasında döner sermaye ödemelerinde büyük bir adeletsizlik söz konusu. Tam Gün Yasası sadece hekimlere yönelik olarak iyileştirme meydana getirmiştir. Hekim dışı sağlık personeli tam günde unutulmuştur, yok sayılmıştır.” dedi. Erözgün, döner sermaye değil, sabit maaş istediklerini kaydetti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS