Son Darbe: 28 Şubat - 10. Bölüm

Son Darbe: 28 Şubat -  10. Bölüm

CNN TÜRK’te, Mehmet Ali Birand'ın yönetiminde geniş bir kadronun emek verdiği, Türk siyasetinin en önemli yol kazalarından birini anlatan “Son Darbe: 28 Şubat” belgeselinin 10. bölümü bu akşam saat 21.00'de yayınlanıyor.

Belgeselin 10. bölümünde, Öcalan'ın Şam'dan Kenya'ya uzanan kaçışının perde arkası, Öcalan'ın Türkiye'ye teslim edilmesi için CIA İstasyon Şefi'nin MİT Başkanına getirdiği teklif ve Amerika'nın Türkiye'den talebi, Öcalan'ın yakalanmasıyla esen rüzgarın DSP'yi ve “Kenya Fatihi” Ecevit'i 18 Nisan seçimlerinde iktidara taşıması, meclisteki türban krizinin perde arkası, basına servis edilen Fethullah Gülen kasetleri sonrasında Gülen'in Amerika'ya gidişi ile Marmara ve Düzce depremleri anlatılıyor. 


Bu bölümde röportajlarına yer verilecek isimler şunlar: Hüsnü Mübarek, Süleyman Demirel,
Hatip Dicle, Theodoros Pangalos, Savas Kalenderidis, Massimo D'alema, İnal Batu, Tayfun Talipoğlu, Enis Öksüz, Nazlı Ilıcak, Nasuh Mahruki.Genel koordinatörlüğünü Reyhan Yıldız'ın, yönetmenliğini Özgül Ören'in, görüntü yönetmenliğini Güngör Yılmaz'ın, danışmanlığını Talip Korkmaz'ın, araştırmalarını Günel Cantak ve Yasemin Gül'ün yaptığı 12 bölümden oluşan belgesel için 100’den fazla yerli ve yabancı tanıkla konuşuldu.


Necmettin Erbakan’dan Hüsnü Mübarek'e, Süleyman Demirel’den Theodoros Pangolos’a, Mehmet Ağar'dan Hatip Dicle’ye, Recep Tayyip Erdoğan'dan Meral Akşener'e, Fadime Göktepe'den Akın Birdal’a, Zafer Mutlu’dan Mesut Yılmaz'a tanıklar, Özal’ın ölümünden Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakan oluşuna uzanan süreçte, yakın tarihimizin en sıcak anlarını bu belgeselle hafızalarımıza emanet ediyor.


Madımak Oteli katliamı, Refah Partisi’nin iktidar yürüyüşü, Sabancı Suikastı, Gazi Olayları, Susurluk Skandalı, DEP'li milletvekillerinin mecliste polis tarafından gözaltına alınması, Tansu Çiller’in terörle mücadele politikası, Yunanistan'la savaşın eşiğinden döndüğümüz Kardak Krizi, Hayata Dönüş Operasyonu, Öcalan’ın yakalanış sürecinde CIA ile yapılan anlaşmanın perde arkası, olay yaratan ve yasaklanan Kürt raporu, MGK toplantısında cumhurbaşkanına anayasa kitapçığı fırlatılması, Recep Tayyip Erdoğan'ın cezaevi günleri gibi, son 10 yılın en önemli dönemeçleri tanıkların anlatımıyla ekrana geliyor.YAYIN TARİHİ: 24 ŞUBAT 2012 / CUMA


YAYIN SAATİ: 21.00

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS