Dünya Ekonomik Forumu İstanbul’da başlıyor!

Dünya Ekonomik Forumu İstanbul’da başlıyor!

CNN TÜRK, Dünya Ekonomik Forumu İstanbul Zirvesi'yle ilgili tüm gelişmeleri Pazartesi gününden itibaren gün boyu ekrana getiriyor.

Suriye’nin geleceği, 
Avrupa’nın krizden çıkış reçeteleri,
kadın ve gençliğin ekonomideki rolü…


İş dünyasının bölgesel liderleri, yazarlar, siyasetçiler, sivil toplum önderleri köprüler inşa etmek için 4-5 ve 6 Haziran’da İstanbul’da buluşuyor. Tüm gelişmeler zirveden yapılacak özel konuklar ve yayınlarla CNN TÜRK’te ekrana taşınıyor.


Dünya Ekonomik Forumu hakkında


Dünyanın en tanınmış işadamları ve siyasetçilerini biraraya getiren Dünya Ekonomik Forumu, 4-6 Haziran 2012 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek.


Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenecek toplantıda, Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya bölgeleri ve bu bölgeler arasındaki ilişkiler ele alınacak.


Toplantının teması, ''Reform İçin Yol Haritaları, Kapsamlı Büyümeye Giden Yollar'' olacak. Dünya Ekonomik Forumu'nun amacı, büyüme ve insani gelişme için ortaklıkları teşvik etmek. Bu amaç için Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Orta Asya'dan gelen hükümet, iş dünyası, medya ve sivil toplum lideri bir araya gelecek.


Küresel ekonomik daralmanın ışığında katılımcılar,
- hükümetlerin ve iş dünyası liderlerinin bu bölgelerde inovasyonu
- ve ekonomik çevikliği harekete geçirecek yeni modelleri nasıl tasarlayıp uygulamaya koyabilecekleri sorularına yanıt arayacak.
Yapılan açıklamalara göre, bu etkinlik Dünya Ekonomik Forumu'nun 42 yıllık geçmişinde ilk defa, birden fazla bölgeye odaklandığı bir etkinlik olma özelliği taşıyor.


YAYIN TARİHİ: 04 HAZİRAN 2012 / PAZARTESİ


YAYIN SAATİ: GÜN BOYU

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS