"20 yıldır Kürt bayrağı asılı"

"20 yıldır Kürt bayrağı asılı"

ABD'nin Tins Kentindeki Bilmort Kilisesi'nde yaklaşık 20 yıldan bu yana ABD bayrağının yanında Kuzey Irak'taki Kürtlerin bayrağı da yer alıyor.

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin liderliğini yaptığı Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (IKYB) internet sitesi Pukmedia, Amerika'nın Tins Kenti'ndeki Bilmont Kilisesinde yaklaşık 20 yıldan bu yana ABD bayrağının yanında Kürt bayrağının da yeraldığını bildirdi. Kilisenin genel sorumlusu olan papaz Mic, "Kuzey Irak'taki Kürtler'in başına gelen olağandışı şeyler beni çok etkiledi. Kuzey Irak'taki çocukların yaşadığı acı beni çok adeta sarstı. Kimyasal bombardım uygulanan Halepçe katliamında ağladım. Kuzey Irak'taki Kürtler'in yaşadığı acıları görünce onlarla artık dost olmaya karar verdim. Görev yaptığım kilisede bulunan ABD bayrağının yanına Kürt bayrağı da bıraktım. 20 yıldır Kürt bayrağı kilisede bulunuyor" dedi.

Bir süre önce, söz konusu kenti ziyaret eden Kuzey Irak'taki bir grup eğitimci, kilise papazıyla birlikte ABD ve Kürt bayrağı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS